Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 16 éves fiú,4 bölcsességfog,...

16 éves fiú,4 bölcsességfog, help?

Figyelt kérdés
Kifogják szedni , de nem tudom hogy egyszerre mindet vagy 2-2,és sportolhatok utána majd,vagy hogy lesz,suliba kell mennem?:D

2014. máj. 20. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem egyszerre fogják kiszedni. Lehet, hogy egyesével, de max 2-2 egyszerre. Sportoláshoz nem tudok hozzászólni. Suliba sajna biztos menned kell majd :) Majd csak varratszedésre kell visszamenned.
2014. máj. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem egyszerre húzták ki mind a 4-t, mert mind egyszerre kezdett el nagyon nőni, de nem volt hely az állkapcsomon, viszont még nem voltak ki se bújva, ezért altatásban műtötték ki őket. A suli szerintem attól függ, kell-e műtét.
2014. máj. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Nekem tavaly nyáron műtőtték ki mind a 4 bölcsességfogam 15 évesen.

Természetesen nem egyszerre! Hanem 1-esével amit egyáltalán nem bánok és csak javasolni tudom mindenkiek főleg akik félnek .Szerintem ne mennj bele abba hogy egyszerre 2-t kiszedjenek (haműtétrő van szó) mert nagyon oda kell figyelni a műtét után a sebre és nagyon nehéz enni én is csak féloldalasan tudtam enni .Meg elég nagy bátorság kell hozzá;) jaa és kb 40 percig tart 1 fog műtét komplikácio nélkül! és 80 percig tűrni az egészet na az kemény.. HA sportolsz akkor mindenképp lesz 1-2 hét amikor nem szabad sportolnod e tuti mert ha ennek ellenére sportolsz műtét után akkor nagyon kellemetlen tüneteket fogsz érezni meg nem hiszem hogy lesz majd kedved sportolni egy ilyen után. Műtét után másnap ne menj iskolába mert valószínű hogy be fog dagadni a szád (ez az orvos munkájátol függ hogy mennyire) nekem szerencsére nagyon jo fiatal dokim volt és a legkiméletesebben bánt velem végig viccelődött és elvonta a figyelmem:) szoval az a lényeg hogy utánna ne menj suliba mert fájni fog napi 3* kell rá gyógyszert szedni + még ha írnak antibiotikumot hogy ne gyulladjon be akkor azt napi x2 és suliba ez nem olyan kellemes meg a kajálás is lassan fog menni. De nyugi nem lesz olyan rossz mint amilyenek tűnik !! és csak 1 hétig lesz amig össze van varva utánna szinte minden a régi ha begyógyul a seb!:) Nagyon sok kitartást neked!

2014. máj. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!