Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 20 ezer ft egy foghúzásért és...

20 ezer ft egy foghúzásért és még barbár is?

Figyelt kérdés

Nem rendelt a dokim sajnos,így másik orvost kerestem foghúzásra mert letört a fél fogam,be is gyulladt stb. Aztán mikor odaértem már rögtön vittek röntgenre. Mondtam hogy muszáj-e mert nekem van röntgenem már csak az orvosomnál,hát muszáj addig nem nyúl hozzá az orvos. Jó gondoltam előző is 6 ezer körül volt kibírom.

Erre ülök be a székbe, doki bedöfi szó szerint az injekciót,sose fájt még ennyire, majd szólok hogy bocsánat be van gyulladva az ínyem..elkezdi oké,erre belülre is ugyanolyan durván belenyomta már ez szörnyű volt. Aztán eltelt 30 mp míg öblögettem,és már nekiesett de úgy hogy az egész öklét belenyomta a számba, a fogóval szétcsípte az ajkaimat,olyan fájdalom volt hogy leírni nem tudom,mondtam neki 3x hogy fáj de csak nem hagyta abba,így eltoltam a kezét,már potyogtak a könnyeim a fájdalomtól azt hittem elsírom magam..

Akkor folytatta utána kevésbé fájt,bár 3x fogóval az ajkamat szintén odacsípte.

Na végre vége kijött vagy 5 darabba a fog,erre elkezdi 20 ezer ft lesz a röntgen meg a húzás,na ő el is köszön majd asszisztensekkel rendezzem.

Ennyi,hebegni habogni nem bírtam,fizettem de ez volt a második sokk,beszálltam a kocsiba csak sírtam.

Most is rettentő fájdalmam van..

És hozzáteszem magán orvosról beszélünk!!

Én orvosom türelemmel,fájdalommentesen kezel,figyel rám, és egy húzás nála 6 ezer ft és kb 3x akkora rendelője van mint ennek,bár ez nem számít most.

Még mindig hatása alatt vagyok, valaki járt már hasonlóan? Ezért nem megyek SZTK-ba nehogy így járjak,erre tessék..Lehúznak anyagilag, és még durvák is az emberrel :(


2014. máj. 22. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
3%
Tök jó hogy itt panaszkodsz, de ez nem Facebook. Konkrét kérdésed van?
2014. máj. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Persze,hogy én érzem joggal ezt igazságtalannak vagy mibe volt igaza dokinak?? Meg milyen jogon kér el ennyi pénzt?

Ja és annyi a megnyílvánulása csak, mellette lévő is rossz azt is kihúzzam?? Mondom ne.NE?? Ez normális?

2014. máj. 22. 20:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én SZTK-ba járok, mert én nem engedhetem meg magamnak a 20 ezres foghúzást.

De SOHA nem éltem át ilyet. Akármelyik sztk orvoshoz kerültem, mind nagyon kedves volt. Volt, hogy begyulladt foggal mentem az SZTK-ba. A fogorvos megnézte, és őszintén megmondta, hogy 2 dolgot tehetünk.

1. Felír antibiotikumot, cataflamot, és szedjem be. A gyulladás elmúlik, akkor menjek vissza, és kihúzza, kis fájdalommal jár.

2. Ha kérem, kihúzza a gyulladt fogat, de már most meg mondja, hogy hiába ad érzéstelenítést, nem fog hatni a gyulladás miatt, és ha nagyon kíméletes lesz is, akkor is minimum kiabálni fogok úgy fog fájni.

Az elsőt választottam, és 2 hét múlva úgy kihúzta, hogy alig éreztem valamit.

2014. máj. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én se engedhetem meg magamnak,utolsó 20-asom volt a hónapra,mehetek kölcsönkérni:/ Dokim 6 ezer ft-ért húz fogat,ami nem nagy összeg úgy hogy ad dormicumot mert pánikos vagyok és megnyugodjak,valamint türelemmel,fájdalommentesen kezel. Volt pl olyan kicsit vicces volt hogy meséltem hogy fórumon milyen rémsztorikat olvastam,és kivetítette kivetítőre és együtt olvastuk őket és nevetett rajtuk meg nyugtatott engem.

Ismernek,ismerik a hülye félelmeimet is, emberként bánnak velem..

Ezért járok magánhoz,én hülye fejjel azt hittem mindegyik ilyen ha már fizet az ember.

2014. máj. 22. 20:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Juj ez nagyon durva...

Én még sosem jártam így. SZTk-ba szoktam járni, ott is mindig normálisan állnak hozzám, elmondják mit fognak csinálni, megkérdezik hogy fáj, mióta stb, még sose estek egyből nekem, pedig mindig máshoz kerülök, de rossz élményem még nem volt, persze fájdalmam volt, de arról nem az orvos tehet.

Okt 23-án begyulladt az egyik fogam, magánorvoshoz mentem el, aki egyből fogadott, elmeséltem mi a probléma, alaposan megnézte, kikérdezett hogy milyen gyógyszert szedek, van e valamilyen betegségem stb

ÉS a tömésért is csak 10000ft-ot kért, és még leszedte a fogkövet is, és fel is polírozta, elmex zselével felkente.

Ez nem normális dolog ami veled történt. Én tuti, hogy elhíresztelném, hogy hogy jártál, hogy ne menjenek hozzá az emberek.

2014. máj. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Én azt nem értem, hogy miért nem maradtál meg a saját dokidnál. Szerintem pár napot ki lehet bírni még akár fájdalommal is, illetve, ha új dokit választ az ember, azt érdemes alaposabban körüljárni, mielőtt odamész.


Sajnos minden szakmában vannak barbárok, hozzá nem értők, durvák, általánosítani nem érdemes, de én inkább már az injekció után eljöttem volna.

2014. máj. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát elég S.O.S volt mert amikor letört utána az még hagyjám hogy enni nem tudtam,de még inni se,mert bármi hozzáért a kitört fog helyére az kegyetlenül fájt ezért nem tudtam máig várni míg rendelt volna a dokim :(

De nem elég hogy így elbánt velem, arcüreggyulladást kaptam,egész hétvégén úgy néztem ki és úgy éreztem mint akit megvertek,mosolyogni-enni nem bírtam,és még ma is fáj :(

Alig várom hogy elmúljon a fájdalom,gennyes is körülötte kaptam egy csúnya fertőzést.. Persze gyógyszert nem adott volna,még jó hogy mostohaapámnak múltkor adtak és maradt antibiotikum fogra,meg vettem corsodylt öblögetni.

Hát csúnyán megjártam de tanulópénz volt hogy inkább szenvedek napokat mint máshoz menjek mint aki bevált :/

2014. máj. 26. 09:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Öblögetni foghúzás után szigorúan TILOS!
2014. máj. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze tudom, rettentő óvatosan mosom is,inkább csak keringetem a számba a cuccot :)
2014. máj. 27. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!