Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfogam kiműtötték és...

Bölcsességfogam kiműtötték és most lyuk van helyette a csontom is látom dokihoz visszamentem nem varrta ujra össze mert előtte szétnyílt a kérdés h most belement a kaja és nem akarom piszkálni öblögetéssel nem jön ki mit lehet tenni nem lesz gond?

Figyelt kérdés
öblögetem fertőtlenitővel
2014. máj. 29. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Öblögetni tilos, nagyon rosszul járhatsz.
2014. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de már a varratszedésen is tul vagyok nem vérzik semmi
2014. máj. 29. 17:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért nem varrta újra össze, mert szétnyílt??? Én ezt nem értem... ha meg még a csontod is kilátszik, akkor főleg... valamit csak mondott, hogy mit csinálj vele, vagy milyennek kell lennie. Én nem értek hozzá, de szerintem baromira nem egészséges, ha kilátszik az állkapcsod...
2014. máj. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Alsó fog?
2014. máj. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mikor volt a műtét?
2014. máj. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

2 hete szedték ki 3 nap után elszakadt a böröm és egy hét után kiszedtem minden varratot mert nem akartam h felszakadjon nem vérzett akkor se mikor kiszedtem

Nem azért nem varrta össze mert szétnyilt hanem mert "begyogyult" csak mégse mert ott van a lyuk a fog helyén és mikor visszamentem megnézte azt mondta ok de öblögessem szájvízzel mert ha bele megy a kaja akkor ne gyulladjon be pár hét és összenő

De kérdem én h nőne össze ha folyton bele megy a kaja:/

2014. máj. 29. 21:13
 7/8 Rayna ***** válasza:
Nekem 3 hete volt egyik alsó bölcsességfog műtétem. Rá 1 hétre szedte ki a varratokat a szájsebész orvos. Azt mondta, szépen begyógyult a seb. Viszont igen, helyén egy lyuk maradt. De ez normális. Idővel be fog nőni, de ennek tényleg idő kell (hetek, hónapok is). Addig annyit javasolt, h végülis már vissza térhetek normális hétköznapjaimhoz, de alaposan tisztogassam, ne maradjon benne ételmaradék. Én mindig megnézem, van e benne (öblítgetek is), s ha valamit látok, azt óvatosan kipiszkálom (de ilyen ha egyszer volt.. nem nagyon ment bele, meg öblögetéssel ki is szokott nekem jönni). Ha benne maradna hosszú távon, akkor az begyulladna minden valószínűséggel, így érdemes kipiszkálni valahogy, nehogy gond legyen.
2014. máj. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát az fsza mert nekem rendszeresen belemegy a tetején inkább szükebb a lyuk belül nagy ezért nem jön ki öblögetéssel tegnap kipiszkáltam el is kezdett vérezni felsértettem a szélét meg a pépes kaja nem jön ki csak ugy
2014. jún. 3. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!