Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érdemes e régi amalgántöméseke...

Érdemes e régi amalgántöméseket lecseréltetni?

Figyelt kérdés
Nagyon zavar, mert csúnyák. Igaz csak az őrlőfogaimba vannak.

2014. jún. 2. 15:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Megoszlanak róla a vélemények, tulajdonképpen ha nem látszik, mivel hátul van és jól zárnak a tömések, nnincs gond a fogaddal, akkor szerintem kár megbolygatni, mert ha kiszedik, akkor még nagyobb lyukat kell fúrni, ez már lehet, hogy közel van az ideghez és gyökérkezelés is lehet a vége, én tuti nem szedetném ki.
2014. jún. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem érdemes -
2014. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem látja azokat senki

Meg ha nem romlott mellé, akkor nincs értelme

Meg csomó pénzbe kerül

2014. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A fogorvosok egyik fele azt mondja káros a szervezetre a másik, hogy nem. Lényegében emiatt cserélik le az emberek általában. De elég sok embertől hallom, hogy ezek az új fehér tömések 2 év garanciásak, utána meg ha kiesik mehetsz újra csináltatni minimum 10000-ért. Nekem emiatt az a sejtésem, hogy kemény haszon van az ,,egészségtelen amalgám tömések" hátterében.


Minden esetre nekem is van mindkét fajtából, amalgámból hátsó fogakon, tudom, hogy nem esztétikus, de nem merném megbolygatni csak ezért. Ha panaszod van rá akkor érdemes, de amúgy nem.

2014. jún. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy csomó hátul, ha nagyon nagyot nevetek még látszik is, kicsit zavar. Ameddig probléma nem lesz vele, nem cseréltetem ki, a feladatát tökéletesen ellátja. Az égészségre is csak behelyezés vagy eltávolítás közben veszélyes, egyébként nem. Nem érdemes kicseréltetni, csak ha baj van vele.
2014. jún. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha elkezdenek kiemelkedni (tizensok év után), vagy aláromlanak. Ha nagyon nem tetszik, akkor persze cseréltesd, de számolj azzal, hogy a fogszínűt pár év múlva mindenképpen cserélni kell, és a sok újrafúrás nagyon gyengíti a fogat.
2014. jún. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem fogszabályzó miatt cseréltetnem kellett! Az amalgám tömésektől elkékültek a fogaim.
2014. jún. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7: Ezt kifejtenéd bővebben? Miért kékültek meg a fogszabályzó miatt?
2014. jún. 2. 22:45
 9/16 anonim ***** válasza:

A kisebb töméseket lehet van értelme lecserélni,

de a nagyobbakat nemigen

2014. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem érdemes, az amalgám tartósabb. Nekem elöbb ment tönkre a fehér töméses fogam mint az amalgámos.
2014. jún. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!