Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó levétele után...

Fogszabályzó levétele után mit csináljak, hogy ne álljanak vissza a régi helyükre a fogaim? Vagy pl ha elég ideig van fenn, akkor nem mennek vissza?

Figyelt kérdés
2014. márc. 24. 17:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egyébként csak 18 éves korormban tették fel.
2014. márc. 24. 17:28
 2/12 anonim ***** válasza:

"Vagy pl ha elég ideig van fenn, akkor nem mennek vissza?"


Nem gondolod, hogy éppen ez az egésznek a lényege?!?!?!?

2014. márc. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

lányomnak van fogszabályozója immár másodszor. Először levétel után egy műanyag feltehető szabályzót kapott és éjszaka kellett hordani, de ez nem segitett és visszaálltak a fogai.

Most, majd ha leveszik, akkor egy hátulról elhelyezett fémszállal fogatják össze, amig stabil lesz.

2014. márc. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hát..... nem mondták az orvosok, hogy éjjeli fogszabit kellene hordanod majd? mert a levétel után azt szokták tanácsolni....szerintem....
2014. márc. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Van akinek visszamegy, van akinek nem. A barátnőm 5 évig viselt általánosban és gimiben fogszabályzót, utána kapott éjszakait, azt hordta egy ideig, de utána így is pár év alatt elég rendesen vissza"másztak" a fogai, persze jobb a helyzet, mint kezelés előtt. A másik barátnőmnek 3 éve vették le, eddig semmi változás nincs.
2014. márc. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
17:28 - Úgy értem, hogy ha nem csak addig hordanám amíg a "jó helyre be nem állank", hanem tovább, hogy rögzüljenek. Jó, persze amint beálltak a helyükre nem fogják azonnal levenni, hanem csak x idő múlva. Engem csak az érdekel, hogy ha pl ez az x idő akár több év is lenne, akkor a helyükön maradnának e?
2014. márc. 24. 17:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem 4 évig volt, és amikor levették még nem állt tökéletesen, de annyira utáltam, hogy nem érdekelt (az alsó két elülső fogam közt volt kb 1 mm rés). Én kaptam éjszakait, elvileg ez szolgálja, hogy a már helyén lévő fogaid, becsontosodjanak a helyükre. Nekem legalábbis ezt mondta az orvos, mert amíg nem csontosodnak, könnyen elmozdulnak. Pl amíg volt fogszabályzóm az összes fogam olyan "laza" volt, ha akartam, tudtam volna őket egy hajszálnyit mozgatni, most viszont már elég keményen állnak a helyükön. Alul egy kicsit az egyik oldalon elferdült egy fog, de laikus nem veszi észre, csak én vagyok szőrszálhasogató. Az is igaz, hogy azon az oldalon még nincs kiműtve a bölcsességfogam, és merőlegesen áll a többire, így pl az is tolhatott rajta. Nekem ezt is mondták, hogy ha nincs nekik hely, elcseszik a fogaidat, így műttesd ki, ha módodban áll.
2014. márc. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja igen, és az 1 mm rés alul pedig megszűnt, az éjszakaival összeértek pár hónappal később.
2014. márc. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem 1,5 éve tették fel az állandót, jövő hónapban veszik le. Már most szólt a dokim, hogy kell éjszakai fogszabályzó, ami alsó-felső sín lesz. Hogy meddig kell majd használni még kérdéses, azért doki, hogy figyelje és szóljon ha végleg kész vagyunk... :D
2014. márc. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
Nekem volt fogszabályozóm, két évig volt fent, majd kaptam éjszakait , de visszaálltak a fogaim, elmentem fogorvoshoz, mondta,hogy kéne fogszabályozó,mert nagyon feltorlódtak a fogaim, erre rávágta,hogy biztos nem húztak előtte fogat...és ha belegondolok sok ismerősömnek volt fogszabályozói, akiknek húztak fogat azoknak a mai napig szépek a fogai, akiknek nem azoknak mind kivétel nélkül visszaálltak!
2014. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!