Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rendes fogszabályozó levételét...

Rendes fogszabályozó levételét követően mennyi ideig ajánlott az éjszakai használata?

Figyelt kérdés
15 hónapja használom az éjszakait, előtte másfél évig volt fent rendes. Az a kérdés még mennyi ideig kellene még használnom? Nagyon kérem olyan írjon aki asszisztens vagy fogorvos, nem játékról van szó!!! Köszönöm :)
2014. jún. 4. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Fogászati asszisztens és dentálhigiénikus vagyok, csak hogy megnyugodj. :)

Általánosságban véve a retenciós készüléket kétszer annyi ideig kell hordani, mint a multibandet. Vagyis 3 év a te esetedben. De a fogszabályozó orvos egyedileg máshogy is dönthet. A lényeg, hogy minél tovább hordd, ugyanis tényleg összevissza lesz, ha nem így teszel. (saját tapasztalat is, én nem hordtam végig az éjszakait, most, 20 év után ismét fogszabályozót kapok, annyira kuszák).


Remélem segíthettem!

2014. jún. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) hordom akkor ameddig szét nem jön :D
2014. jún. 5. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!