Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kb.3 napja begyulladt az ínem...

Kb.3 napja begyulladt az ínem a bölcsességfogamnál, egyre tovább terjed. Vmi csodaszer?

Figyelt kérdés
Voltam ma fogorvosnál, aki azt mondta, hogy valószínűleg a bölcsességfogam miatt van, ami félig már kinőtt, nő tovább, öblögessek Corsodyllal. Már öblögetek vele tegnap óta, plusz sós vízzel, gyógynövényes teával, raktam rá fokhagymát, de nem javul. Van valakinek valami ötlete? Legjobb lenne gyógyszermentes, de ha van vmilyen vény nélküli csodaszer, az is jó lenne!
2014. jún. 5. 22:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha be van gyuladva, akkor antibiotikumot írt volna fel, vszeg csak simán nő és kellemetlen.

Amikor nekem be volt gyulladva, ilyen babáknak fogzásra való gélt vettem :D:D

2014. jún. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
babafogzási gél is nagyon jó, de ha fáj is, akkor ajánlom keresd fel fogorvosod és kérd meg, hogy írjon fel Lidocayn spray-t és azzal fújd be, ez helyi érzéstelenítő, ugyanolyat használ csak injekció formájában!
2014. jún. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Teljesen be van dagadva az arcom jobb fele, fáj nagyon, plusz már a torkomra is ráment. Erre is jó a babafogzási gél? Antibiotikumot semmiképp nem vehetek be sajnos.
2014. jún. 5. 23:28
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha már az arcod is be van dagadva, akkor menj el egy másik fogorvoshoz, arra már nem hatnak az ynygyulladást csökkentő szerek, akkor ott a fogaddal is baj lehet.
2014. jún. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Miért nem vehetsz be antibiotikumot?
2014. jún. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem akarnád kivetetni azt a fogad?

Sokaknak kiveszik a bölcsességfogát, pont azért, hogy utána ne legyen vele már gond

2014. jún. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Erre már fogzási géllel nem sokra mész, met ha bedagadt az arcod, akkor az már nem egy egyszerű ínygyulladás, ott a foggal is baj van, menj vissza az orvoshoz.
2014. jún. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Menj el másik orvoshoz. Nem normális, hogy be vagy dagadva. Ha már egy kicsit is kibújt a bölcsességfogad, akkor elindulhatott a szuvasodás. Ha pedig amiatt begyulladt a fogad és az ínyed, az magától nem fog helyre jönni és antibiotikum nélkül, ami levinné a gyulladást, ki sem lehet műteni.
2014. jún. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A fogam egyáltalán nem fáj, csak az ínyem. Ha hétfőig nem javul, akkor elmegyek a szájsebészetre. Elvileg azért dagadt fel az íny a fog körül, mert rá volt nőve és most felszakította, gyulladást okozva. Cataflant írt fel rá a háziorvos, mikor beveszem elmúlik a fájdalom és csökkent a duzzanat is, de mikor elmúlik a hatás ugyanúgy fáj. Antibiotikumot azért nem vehetek be, mert nemrég egy betegség miatt két fajtát is szedtem, kell szünet. Akkor nincs semmi ötlet, ami javít a helyzeten? :S köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. jún. 8. 00:06
 10/13 anonim ***** válasza:
Cataflan nem viszi le a gyulladást, de ha sokat szedsz, akkor kikészítheti a gyomrodat, erre Dalacin kellene, de keddig, míg orvoshoz nemmész, öblögess (sós vízzel, ha nincs más otthon) és borogasd az arcodat.
2014. jún. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!