Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek ciki ha 21 évesen...

Szerintetek ciki ha 21 évesen már van 5 tömött fogam ebből 1 gyökérkezelt + 1 ki lett húzva. Mennyire gáz ez a mai világban?

Figyelt kérdés
ide csak annyit hogy napi 2x mosok fogat reggel és este

2014. jún. 11. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Annyi tömött foga majdnem mindenkinek van, mi lenne abban ciki
2014. jún. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Húzott foga is majdnem mindenkinek van, gondoljunk

csak a bölcsifogakra- Ha nincs koronád, hidad, az

jónak mondható

2014. jún. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem annyira nem.. a lényeg az, hogy stagnáljanak és ne romoljanak tovább. Nekem 1 húzott fogam van, mert elfelejtettem azt az egy tömöttet újra tömetni.

Te ne felejtsd el!

Jahm, és fogselymet is használhatnál, és szájöblítőt, ha nálad ez ilyen örökletes dolog.

18/L

2014. jún. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Az nem sokat számít, hogy hányszor mosol fogat. Elég egyszer is, de akkor alaposan. Viszont ha a génjeid miatt romlik jobban a fogad az átlagosnál, akkor azt moshatod akárhányszor, nem segít rajta.
2014. jún. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy napi 2szer fél percet vagy napi kétszer 5 percet mosod, és persze számít a megfelelő technika is, hogy minden felületet alaposan átmosd.

Cikinek amúgy egyáltalán nem mondanám, hiszen ezt kívülről senki nem tudja, de azért 21 évesen a legtöbb embernek nincs ennyi tömése.

Ez a genetika egy baromság, ne higgy az előttem szólóknak. Ez a "rossz genetika" csak arra jó, hogy az ember elhárítsa a felelősséget arról, hogy elhanyagolta a fogait. Ha alaposan mosod, és az elérhetetlen részek miatt öblögetsz pl listerinnel, akkor nem lesz baj a fogaiddal, függetlenül a genetikától.

2014. jún. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Semennyire sem ,,ciki vagy gáz", az ember egészségét nem szabad ezzel mérni. Ki kellett húzni, tömni kellett kész. Ha összevarrnak, mert elestél a biciklivel a jégen, azért se szól le senki. Nekem amúgy eddig 5 tömött, + 2 tömés jön nemsokára. Ezek akkor is kijövő problémák ha rendszeresen fogat mosol és mellé mindenféle egyéb kezelést használsz. Sajnos ez van.
2014. jún. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem ciki. Én 24 vagyok, 11 tömött fogam van, ebből kettő gyökérkezelt. Az egyik azért, mert gyökércisztám volt. Húzva még nem volt, de egyszer úgysem úszom meg.

5.-nek meg ne higgy, mert sokat számít a genetika. Fogorvos is mondta nekem, hogy moshatok akár napi ötször is, akkor se lesz jobb. Szüleimnek is rosszak a fogai. Használok én is fogselymet, meg jófajta fogkrémet, de igazából csak azért, hogy ne legyen sokkal rosszabb.

2014. jún. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Annyit jelent, hogy rendszeresen jársz fogorvoshoz és törődsz a fogaiddal. Sajnos a fogak minősége örökletes.
2014. jún. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem ciki, inkább ciki, hogy ilyen dolgokat kérdezel. Gondolom nem tátott szájjal járkálsz a városban, hogy cikinek kelleme érezni..

A genetika szerintem még nem feltétlenül jelenti azt, hogy szükségszerűen neked is rosszak a fogaid. Nekem anyukámnak 38 évesen már protézisa volt apukámnak is korán. Mind a kettő állandóan járt fogorvoshoz, húzásra gyökérkezelésre.

Nekem 32 évesen 5 tömött fogam van egy sem volt gyökérkezelve. A lényeg, hogy fél évente menj el dokihoz, moss fogat igenis kétszer (az egy biztos nem elég) én használok fogselymet ill. gyógynövényes szájvízet. Így elkerültem a fogfájást és a fogászaton is max. apró töméseket csinálnak, de semmi komolyabbat.

2014. jún. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmi koze a genetikahoz, etrend, es fogmosas fuggo.
2014. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!