Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tapasztalatok a fogszabályozóv...

Tapasztalatok a fogszabályozóval kapcsolatosan? FONTOS!

Figyelt kérdés
Sziasztok...17 éves lány vagyok...és körülbelül két hónapon belül szeretnék fogszabályozót, ugyanis a felső fogsorom nem igazán tökéletes, sőt, nagyon nem...barátaimat nem zavarja, engem annál inkább...kérdésem az lenne, hogy van itt olyan személy, akinek volt fogszabija? És, ha igen, akkor milyen volt? Megéri? Megbánta? Elmondanátok az élményeiteket, kérlek? Nem tudok dönteni és nagyon sokat segítene a véleményetek. :)
2014. jún. 24. 14:11
 1/3 SeinHime válasza:
Nekem volt alul-felül, kb 2 hónapja szabadultam meg tőle. Abszolút nem bántam meg! Ne félj tőle! Természetesen fura, mikor felrakják. Előfordulhat, hogy felsebesíti a szádat a drót, vagy a tappancs. Fájt is egy darabig, nem tudtam rendesen harapni, ezért kis falatkákat kellett csinálnom, gyakran ettem zacskós levest és rántottát. Amikor húznak rajta, az is rossz tud lenni pár napig, aztán utána hozzászoksz. Szerintem csináltasd meg, utána szépek lesznek a fogaid, és nincs is annál jobb, mint amikor végre leszedik a fogszabályzót és elégedetten mosolyoghatsz. ^^
2014. jún. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
szia én 13 éves vagyok . nekem annyira csúnyák a fogaim hogy ugye fogszabályzó kell nekem .már fent van. de hogy feltegyék nekem ki kellet húzni 4 fogamat is hogy legyen hely a visszahúzódásra . legyen hely a fogaimnak . egyébként meg teljesen megéri. nekem 3 hónapja van fent demár szerintem látványos a változás. ha magán rendelőbe mész húzosabb az eset mert nekem a felső fogszabi 80 ezer Ft. ba került majd az alsó is annyi lesz a havi kezelés pedig 7 ezer. de ha nem magán rendelőbe ,mész akkor viszont olcsóbb jóval mert kell majd a tb kártyád de viszont neünk fél évet kellet volna várni hogy sorra kerüljek.
2014. jún. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Felrakás után eléggé tud fájni, az ember rágni alig tud, ahogy előttem írták kis falatokat tud az ember csak enni, de idővel majd rendesen is. Az aktiválásokat követően van akinek napokig fáj és csak fokozatosan szűnik meg a fájdalom, van aki még aznap tud rendesen enni, úgy ahogy eddig (pl én) Teljesen megéri, egyáltalán nem bánom a dolgot hogy megcsináltattam, sőt ellenkezőleg, nagyon örülök hogy volt rá lehetőségem és végre nem fognak kuszán állni. Szerintem ha neked is van lehetőséged mindenképpen élj vele, a végeredmény majd magáért beszél!
2014. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!