Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2 napja kihuzott fogam helyén...

2 napja kihuzott fogam helyén nagy fehér hályog mitől?

Figyelt kérdés
Gyulladásba van a fogínyem, kihuzták az egyik fogam 2 napja, és nagy fehér holyag van a fogínyemen. Ecsetelni akartam kamillás fültisztitóval, de akkor ujra vérzik mit tegyek? fogorvos nem foglalkozik vele :(

2014. jún. 26. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szájsebészetre kéne visszamenned. Lehet hogy tele van gennyel.
2014. jún. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Hát pedig szerintem sürgősen menjél vissza, és ha elküld mond meg neki hogy feljelented a fenébe!!!
2014. jún. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Hólyag, vagy csak fehéres szürkés bevonat a seben? Ha utóbbi, akkor az a fibrin. Nem szabad leszedni, óvatosan mosogasd a seb környékét.

Ha kívül az ínyeden van hólyag, akkor az nyilván valami gyulladás. Próbáld meg langyos, erős kamillateával öblögetni, de csak óvatosan tartsd rajta, ne lötyekeld. Ha nem javul, akkor csak vissza kell menned a dokihoz.

2014. jún. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

A szájban lepedékesen gyógyulnak a sebek. Valóban fibrin az, mivel a nedves közeg miatt varr nem tud kialakulni. Azért vérzik mert piszkálod (ha gennyes lenne akkor genny ürülne, nem vér). Ugyanolyan mintha a varrt kapargatnád a sebeidről.

Öblögess szájfertőtlenítővel és hagyd békén. Idő, míg meggyógyul.

2014. jún. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a legnagyobb kérdés h fáj-e?...mert ha nem akkor ez természetes dolog...
2014. jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem a természetes gyógyulási folyamat során még a 4. napon is fájdogált, úgyhogy azért az, hogy még esetleg fáj a 2. napon, nem biztos, hogy komoly problémát jelent.


Ha bedagad, begyullad, genny szivárog belőle, akkor viszont nem árt felíratni rá valamit.

2014. jún. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hólyag ? -

Az nem hangzik jól, arra kéne valami antibiotikum,

hogy elmúljon a gyulladás

2014. jún. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nem akarna felírni antibiot a fogdoki menj

a házi dokidhoz és kérd tőle, hogy írjon fel,mert gyulladásra az kell

2014. jún. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rájöttem, hogy tényleg "fibrin" volt rajta, csak én ügyesen leszedtem, most ugy fáj, hogy majd bele bolondulok... szájsebészetre tegnap kaptam beutalót csak kérdéses mikor jutok el :(
2014. jún. 27. 05:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem szabad babrálni
2014. jún. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!