Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fehér lepedékes nyelv mi...

Fehér lepedékes nyelv mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

21 éves/f vagyok

hetek óta fehér lepedékes nyelvem van teljesen hátul mind 2 oldalt és nem lehet letörölni semmivel,

olvastam egy cikkben hogy a Leukoplakia is lehet ami rákmegelőző állapotot mutat, de irásuk alapján azt irtják hogy a szájüregben nekem pedig ott nincs semmi hanem a nyelvemen van ás hozzáteszem nem lehet letörölni tényleg semmivel ami Leukoplakia gyanús

Körülbelül 3 éve dohányzok.

Szerintetek tényleg lehetséges hogy rákmegelőző állapotom lehet?

hova forduljak ezzel a problémával fogorvos vagy házi orvos?

Kérlek titeket segítsetek egy kicsit mert nekem soha nem volt még ilyenem.

Előre is köszönöm.


2014. jún. 23. 01:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Igen lehet leukoplákiád. De gomba is lehet. (És igen, mind2 lehet attól még hogy a nyelven van és a szájüregbe máshol nincs.)

Dohányzás nagyon jo talaj amin akar gomba akár leukoplákia megjelenik, de más oka is lehet pl antibiotikumok, más betegség amiről még nem tudsz stb.

Fogorvoshoz fordulj vele, de ha lehet ne maganrendelobe vagy korzetbe hanem klinika, korház.

Egyébként NYUGI a leukoplákia nem minden esetben végződik rákban :)


Egyébként ha 3 év után ilyen alakul ki javaslom h a cigit tedd le :(

2014. jún. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm gyors választ ép most szeretném abba hagyni csk már félek hogy túl késő :(
2014. jún. 23. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!