Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 30 éves fejjel belevágjak a...

30 éves fejjel belevágjak a fogszabályozásba vagy inkább koronákat, héjakat csináltassak? Vagy valami más megoldást tudtok fogszabályozás kikerülésére?

Figyelt kérdés

A fogaim hézagosak, sokáig cumiztam, ezért felső túlharapásom is van, alulra harapok. Csálék is a fogaim kicsit.

Nagyon, de nagyon nem akarok fogszabályozást, teljesen irtózok tőle, nem az esztétika miatt, mert az nem érdekel, hanem attól hogy nagyon drága, illetve nagyon hosszú a kezelés, rengeteg kellemetlenségekkel jár. Úgy hallottam, több napig csak pépeset tudsz enni, illetve fájdalommal jár, több nap míg megszokod. Esetleg kivehetőt lehet csináltatni?


2014. jún. 27. 15:34
 1/8 A kérdező kommentje:
harapásom is süllyedt, ezért kopottak is a fogak felszíne.
2014. jún. 27. 15:36
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a fogszabályzó megoldaná azt a problémát, amit a korona csak eltakarna, nem?
2014. jún. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Létezik láthatatlan fogszabályzó, de gondolom azt is drágállnád.
2014. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 40 évesen kezdtem el, felesleges ennyire aggodalmaskodni miatta. Csak a legelső alkalom után volt nagyon érzékeny a fogam pár napig, utána a cseréknél már csak 1-2 nap volt közepesen érzékeny. Nem kell pépeset enni, csak puhát. Az egész procedúrát pár hónap alatt úgy megszoktam, hogy már gyakorlatilag fel sem tűnt. Egyébként is jellemző, hogy egyre idősebbeket is fogszabályoznak, mert már jobb a fogszabályzás technikája, mint ami 20 éve volt.
2014. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A nagynéném 32 évesen vágott bele a fogszabályzásba. Volt félretett pénze, és kerámia bracketteket rakatott föl. Neki szülés után nagyon szétcsúsztak az amúgy is hézagos fogai. 2 év után levették, és nagyon szép lett az eredmény.


Nekem is volt, és csak ajánlani tudom. Van 1-2 kellemetlenség, de meg lehet szokni, eleinte fáj, persze, de 1-2 hét, és szinte a testrészed lesz. Nekem alul is, fölül is volt ráadásul híd a számban, de azokat is úgy megszoktam, mint a külső részét. Ha összespórolsz annyi pénzt, amennyit a koronákra és héjakra költenél, akkor inkább fektess be egy fogszabályzásba. Ha betartod az utasításokat a fogszabályzás alatt, akkor hosszú távon sokkal jobban jársz.

2014. jún. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Létezik láthatatlan fogszabályzó"


"Létezik láthatatlan fogszabályzó"

2014. jún. 27. 15:50
 7/8 A kérdező kommentje:

"Létezik láthatatlan fogszabályzó"


"nem az esztétika miatt, mert az nem érdekel"


(bocsi az előbbiért)

2014. jún. 27. 15:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem csak az a lényege a láthatatlannak, hogy nem látszik, hanem kényelmesebb is és kivehető, de nem annyira hatékony. Egyébként rákerestem és jóval olcsóbb, mint a többi.
2014. jún. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!