Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A jobb felső metszőfogam...

A jobb felső metszőfogam fölött egy dudort észleltem (kb egy hónapja) és a fogamban enyhe fájdalmat. Elmentem a fogorvoshoz, és ő azt mondta, bölcsességfog miatt mozgásba került a fogam gyökere. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, hogy elhalt a fogam.. Végeztek rajta röntgent, meg vitalitásvizsgálatot(2x) kb 3 hete, de a röntgen szerint nincs baj, és a vizsgálat is pozitív lett. Akkor mégis mi ez?

2014. júl. 2. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha dudor van a fogad fölött, akkor általában gyulladt annak a fognak a gyökere és arra tör utat magának a genny, ilyenkor azt a fogat gyökérkezelni szokták. Egyébként a röntgen nem mindig mutatja ki a gyulladást, főleg eleinte nem, szerintem nézesd meg egy másik fogorvossal is.
2014. júl. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia!A válaszodhoz szeretnék kérdést feltenni. A dudor nem gennyes, nem puha, hanem kemény és tapintásra sem érzékeny, nem fáj.Így mit tudnál rá mondani?
2014. júl. 2. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!