Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egészséges fogból a tömés...

JaniB kérdése:

Egészséges fogból a tömés kiesett. Gyökérkezelni kellett. Gyökérkezelés alatt begyuladt. Gyökérkezelés után mégjobban. Ez esetben a gyulladás a fogorvos hibája? (

Figyelt kérdés
Előfordulhat, hogy a fogorvos nem használ steril fúrófejeket és ezért gyuladt be? Milyen sürün fertőtleniti egy orvos a furófejeket?

2014. júl. 3. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Több oka lehet.

Úg ytudom akkor is be szokott gyulladni, ha túltömi

a doki a gyök.csatornát, de nálad még lehet nem tömte, csak elkezdte tisztítani meg az ideget kivenni

2014. júl. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rakott bele ideiglenes tömést ?

Vagy nyitva hagyta?

2014. júl. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló történt velem is, kiesett a tömés, betömte, de közben sikerült annyira megbolygatnia hogy fájni kezdett, begyulladt. Gyökérkezelés, utána egy darabig fást majd elmúlt. Később újra fájni kezdett, ki kellett húzni. Elkértem, megnéztem, abból ahogy a tömés illeszkedik kiderült hogy amikor utoljára tömték már el volt törve :s. Úgyhogy az biztosan az ő hibája volt hogy nem vette észre, sőt szerintem akkor törhetett el amikor tömte, mert előtte okés volt.
2014. júl. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megnyitotta a fogat és kivette az ideget. Ezután gyógyszert tett bele és ideiglenes tömésel lefedte.

Rá 1-2 napra éreztem, hogy érzékeny a fogam harapáskor de ez elmult mert igyekeztem kímélni a fogat. Következő alkalommal megint nekiált tisztogatni és mélyebbre fúrt mert hirtelen fájdalmat éreztem mikor fúrt. Ezután pálcikát rakott bele és betömte. Rá pár napra elkezdett fájni a fog. Nem tudtam rágni vele. Ezután antibiotikumot adot ami elmulasztotta a fájdalmat pár nap után. Viszont most egy duzzanat van oldalt az iny alatt. (egyébként az álkapocs alsó hajlatába hátul mikor inekciót adott első alkalommal hogy elzsibadjak a rákövetkező napon a szúrás helyéhez közel egy nyirokcsomó begyuladt annyira hogy a nyakamon egy nagy duzzanat lett)

2014. júl. 4. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!