Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Véglegesen felragasztott...

Véglegesen felragasztott korona formáján utólag tudnak változtatni?

Figyelt kérdés
Kicsit "lapát" lett az egyik koronám, azaz az alsó része elszélesedik, az eredeti fogam nem így nézett ki. Nem tudom megszokni. Tudnak még ezen csiszolni, picit keskenyebbre szerintetek?
2014. júl. 8. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Persze, le lehet szedni, korrigálják, utána vissza ragasztják.
2014. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Végleges ragasztóval tették fel, szóval ezt le biztos nem szedik... ezért kérdeztem, hogy így, felrakva tudják-e vajon csiszolni? Egyáltalán csiszolható-e? (Cirkonium váz, porcelán korona).
2014. júl. 8. 21:18
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért köszi a választ :)
2014. júl. 8. 21:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Végleges ragasztó :) Szerinted azzal levehetetlen? :) A szádban biztos nem fogják csiszolni...
2014. júl. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Aki nem ért hozzá kicsit sem, az szóljon már hozzá. Véglegesen beragasztott koronát csak roncsolással lehet levenni, így ha le kell venni, biztosan új koronát kell csinálni.

Lehet csiszolni belőle és a szájon belül. Nem lehet a végtelenségig csiszolni, de ezt a szépséghibát biztosan tudják korrigálni.

2014. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

#5 "Véglegesen beragasztott koronát csak roncsolással lehet levenni, így ha le kell venni, biztosan új koronát kell csinálni."


Ezt a mondatot gondold át mégegyszer, és talán olvass utána! S még te hülyézzel másokat!


Nekem másfél hét után szedték le a frissen készített végleges(!) ragasztóval felrakott koronámat fogbélgyulladás miatt. Gyökérkezelték a fogam ismét, utána gyönyörűen visszaragasztották a koronát, immár 8 éve. Ennyit arról miszerint nem lehet leszedni, csak roncsolással a koronát!

2014. júl. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Neked egy tapasztalatod van, nekem meg ott az egész internet, tapasztalt fogorvosok írásaival. Neked szerencséd volt, van ilyen is.

A véglegesen beragasztott koronát általában csak a korona átvágásával tudják eltávolítani, ilyenkor pedig már nem használható újra. Végleges beragasztás után ha a fog érzékeny és gyökérkezelésre kerül a sor, azt is a korona átfúrásával csinálják, nem pedig leveszik. A korona átfúrása pedig kompromisszum, mert nem lehet tökéletesen megcsinálni a gyökérkezelést koronán keresztül. Ha leveszik, akkor meg nem igen tudják újra felhasználni. Neked szerencséd volt, de általánossában az igaz amit írtam. Éppen eleget olvastam már róla a neten.

2014. júl. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ismét egy orbitális tévedés! Nem fúrták át a koronámat a gyökérkezelés miatt, hanem valamilyen anyaggal - ami feloldja (!) a korona ragasztójának anyagát - beecsetelte az íny és korona között, ami beszivárgott a rögzített részre. Nézz utána, a net a te barátod :) Ja és még annyit, ha annyira de annyira szuper rögzítő a koronaragasztó, miért van akár csak ezen az oldalon hetente/havonta egy olyan kérdés, miszerint "leesett a koronám, mit csináljak?" Itt is olvasgathatsz, de erre is van egy személyes példám; rokonom először 1/2 év után ragasztatta vissza a koronáját, azóta évente ez okból törzsvendég a fogászánál. S komolyan nem túlzok.
2014. júl. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy a te koronádat furták át? Idegesítsz már komolyan, örülhetsz ha ez volt a célod. Többet neked már nem írok.
2014. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csak tényeket közlök!

Máskor ne ostobázz le másokat, ha te még nagyobb blődségeket irkálsz!

Szép estét :)

2014. júl. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!