Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valakinek volt már frontfogán...

Valakinek volt már frontfogán gyökérkezelése?

Figyelt kérdés
Fájt? A kezelés után maradtak nyomok a fogon?

2014. júl. 12. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem. Általános negyedikben télen a jégen csúszkálás miatt letört a bal egyesem. Sajnos gyökérkezelni kellett, de semmi nem látszott, fájni sem fájt, szépen fel is lett építve, korona nem volt. Aztán ahogy telt az idő és halt el a fog, úgy szürkült el, ezért muszáj voltam 2 éve koronát csináltatni.
2014. júl. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs begyulladva semmi, akkor nem fáj

Meg azért adnak érzéstelenítőt, hogy ne érezz semmit

2014. júl. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, bal - és jobbfelső 1-e, különböző időben, adnak érzéstelenítőt majd hátulról, a szájüreg felől befúrnak az egyetlen gyökércsatornába. Kiszedik az ideget, kis hengeres reszelővel kitágítják a gyökércsatornát. Régebben még vártak utána pár napot, közben szívogatni kellett, ma már azonnal továbbfolytatják. Becsúsztatnak egy fém drótocskát a gyökércsatornába (hogy majd később egy röntgenről azonnal kiderüljön, hogy idegölt fog. Azonnal ellenőrzik a röntgenen, hogy elérte-e a gyökércsúcsot a fémdrót, azaz megfelelően sikerült-e kitisztítani a gyökércsatornát. Gyógyszeres töméssel betömik a lyukat. A fogon előlről semmi nem látszik. Való igaz, hogy sok év után elkezd kissé szürkülni a fog az ideg- és vérellátás hiánya miatt. Ezen is lehet segíteni.
2014. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Volt bizony ! Tavaly szeptemberben . Elhalt a (bocsi,hogy így írom ,de nem tudom szakszerűen) jobb felső nyuszifogam .Nem fájt egyáltalán ,én nagyon be voltam ijedve de jó irányba csalódtam ! Semmi nem látszik rajta ,olyan mint volt .32/N
2014. júl. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Es rendesen tudtok vele enni meg minden? Nagyon felek tole! :/
2014. júl. 12. 19:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmi problémám és fájdalmam nem volt utána !
2014. júl. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
3.valaszolo! Hogyan lehet a szurkulesen segiteni?
2014. júl. 12. 19:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Megakadályozni nem tudod .. De ha bekövetkezik ,tudják fehéríteni ,vagy koronát rátenni .. Nekem speciel eddig még nem kezdett el szürkülni a 10 hónap alatt .
2014. júl. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gyakori jelenség a gyökérkezelt fogak elszíneződése, amely két ok miatt lehet:

1: vagy a gyökértömő anyagból oldódnak ki festékanyagok és azok elszínezik a fogat (vöröses, narancsos színűre általában);

2: vagy a gyökértömés nem tölti ki hermetikusan a foggyökércsatornát és mindenfajta bomlástermék elszínezi a fogkoronát is (szürkés, feketés színűre).


Természetesen van megoldás. A fedőtömést ki kell szedni a fogkoronából, a gyökértömést meg kell vizsgálni (előzetesen akár röntgennel is). Ha szükséges, ki kell cserélni, majd jó alaposan elzárni egy alaptöméssel a fog koronai részétől. Ezt követően valamilyen oxidációs eljárással a fogkorona kifehéríthető.


Legolcsóbb a tömés helyére behelyezett tömény hidrogénperoxidos vattagombóc ideiglenes töméssel bezárva a fogba. Majd ennek cserélgetése a megfelelő szín eléréséig, majd végleges tömésssel a terápia véget is ér. (A vatta felmelegítése gyorsítja a folyamatot.) Általában ez az egyszerű megoldás is sikeres. És nem is drága, igaz egy kicsit időigényes néha. Károsodást nem okoz a környező szövetekben, ha a gyökértömés jól zár.

2014. júl. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!