Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Cirkónium vagy fémkorona...

Cirkónium vagy fémkorona vázas porcelán korona? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Felül 12 fogamra kell, köztük az elsőkre is. Annyira eltérőek az áraik, s nem tudom megéri-e a cirkóniumot választani?

2014. júl. 16. 16:36
 1/2 anonim ***** válasza:
59%
a cirkonium nagyon szep, de jobb ha tudod, hogy kesobb nem lehet eltavolitani a fogakrol ha kesobb gond lesz vele. annyira kemeny, hogy nem lehet furoval atvagni
2014. júl. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Üdv! Látom régi kérdés de azért gondoltam írok választ.



A cirkónium korona esztétikában és keménységben jobb. valóban erősebb, pontosabb, mivel Cad cam technológiával készítik. Hátránya hogy ha letörik akkor nem lehet eltávolítani, csak úgy ha a fogorvos lecsiszolja ismét a már cirkoniumos koronát és újat készíttet. Szerintem nem rossz a cirkon, erős, szép és persze drága, egyik előnye pedig hogy fémallergiások is viselhetik.


Fémváz, előnye olcsó, szintén egész erős.

Hátránya kevésbé pontos, mivel öntéstechnológiával készítik, optikailag végeredményben tök mindegy, mert a fémszínt lefestik.

Másik hátránya még hogy aki allergiás a fémre annak nem ajánlott.


Végeredményben mindkettő jó választás. Egyik olcsóbb másik drágább.



Egyébként mi lett a vége? MEgcsináltattad? Melyik lett?

2015. nov. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!