Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen egészségügyi problémáka...

Milyen egészségügyi problémákat okozhat egy nyelvpiercing? Akár fogakban, akár nyelvben, akár bárhol a testben?

Figyelt kérdés

2014. júl. 25. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A nem steril eszközök használata Hepatits B, C, HIV , tetanusz, szifilisz és TBC fertőzést okozhatnak. A piercing utáni fertőzések esélye mindig megvan a szájban élő baktériumok miatt.  Allergiás reakció. Vannak, akik allergiásak bizonyos fémekre. Figyelni kell rá, hogy az ékszer rozsdamentes acélból vagy 14 karátos aranyból, titániumból készüljön.  Letört vagy sérült fogak. Ez igen gyakori, hiszen egy állandóan mozgó fémtárgy van a szájban! Beszéd, és egyéb nyelvmozgások során a az első és hátsó fogak sérülhetnek.  A nyelvpiercing amennyiben kilazul, komoly veszélyforrás, hiszen bármikor lenyelhető!  Beszédhiba. Mivel a nyelveben állandóan ott van egy piercing, az beszédhibák kialakulásához, beszédminőség romlásához vezethet. Egyéb mellékhatásként jelentkezhet fájdalom, toxikus sokk szindróma, ciszta, átmeneti némaság.


Részletek: [link]

2014. júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kétlem az előttem szóló igazát, de azért kevéssé jellemző 1-2.

Ha steril a készítés, a fertőzés kevéssé valószínű.

A fogakat viszont mindenképp megviseli! Viszont vannak műanyag, akril golyók. Ha azt raksz rá, illetve szilikon szárat használsz ez elkerülhető.

2014. júl. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nemrégiben egy filmben láttam, hogy belement a nyelvpircing-be az ételmaradék, és szinte begennyesedett a csajnak. hát nekem még ingyen sem kéne ilyesmi.
2014. okt. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!