Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás fájdalmai?

Foghúzás fájdalmai?

Figyelt kérdés
Minden fogam egészséges. Egyik se lyukas se,rossz. Azt mondják gyönyörű és egészséges fogaim vannak. Csak sajnos rossz helyen állnak és olyan nagyok hogy nem tudnak egymás mellett szépen elhelyezkedni. Az orvos azt mondta négy csontfogamat ki kell húzni. Fent 2 alul 2 rágófogat. Anyu szerint előbb bezselézik majd kapok érzéstelenítőt,amit szinte nem is érzek azután úgy elzsibbad a szám ,hogy nem érzek semmit,majd kihúzzák,a csontfogamat,szerinte előszőr a fentit húzzák ki és máskor az alsó kettőt. Már halasztgatjuk egy idelye,gondolom nagyobb a gyökér. Mégis megvan bennem az ,hogy mennyire fog fájni? Kérem akik tapasztaltak már ebben a témában tudnának e segíteni? Mit fogok érezni? Fog fájni?

2014. júl. 27. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Minél vastagabb a fogíny, annál több a lágyrész, ami fájni szokott, ezért van az, hogy idős korban már szinte meg sem érezni. Fiatal korban azonban az érzéstelenítés miatt szintén nem lehet semmit sem érezni közvetlenül a húzás alatt. Utána, amikor gyógyul a seb, az kissé fájdalmas, de fájdalomcsillapító nélkül is kibírható és gyakorlatilag 2 hét alatt tökéletesen begyógyul.
2014. júl. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem nem rég húzták ki fogszabályzó miatt.

Én nem kaptam se sprayt se gélt, simán csak lidokain injekciót. Szinte alig lehet érezni, olyasmi, mintha egy pici kaktusz szúrna meg. Vagy nyúlj be a szádba és a körmöd nyomd oda a szájpadlásodba amíg nem fáj. Na ugyanakkor fájdalmat fogsz érezni az szurinál is. Utána pedig abszolút semmit, csak egy pici húzogatást, annyit, mintha most megrángatnád finoman kézzel az egyik fogad.

Nekem egyszerre húztak 4-et, volt amelyiknél tamponálta már régen a lyukat, én meg azt hittem, kint sincs még a fogam, annyira nem éreztem semmit :D


Amint hazaértem kötöttem a fejemre 2 jeges zacskót egy fél órára, aztán fél óra szünet. Ezt eljátszottam vagy 3x, meg biztonság kedvéért bevettem egy fájdalomcsillapítót, nem vártam meg, hogy esetleg fájjon.

Este óvatosan fogat mostam, reggelre pedig abszolút nem éreztem már semmit. Úgy kellett megnéznem a tükörben, hogy most akkor hol is van a lyuk, hol mossam óvatosan :D

Első nap csak egy főzeléket ettem, másnap viszont már betoltam egy gyrost. 2. nap már tényleg a helyét sem éreztem se semmi, szóval nyugi, nem kell parázni :D

Ha esetleg kapsz sprayt, akkor még a szurit sem érzed meg, nem mintha az vészes lenne.

2014. júl. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!