Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után bevarják a fog...

Foghúzás után bevarják a fog helyét, hogyha egyszerre 3 fogat húznak ki? 2 fog egymás mellett 1 fog másik oldalon alól

Figyelt kérdés
Vagy úgy marad a helye? köszi a válaszokat!

2014. júl. 14. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hú ez jó kérdés

Mindenképp az operáló dokit kérdezd meg a húzás előtt, hogy hogyan akárja v. fogja csinálni

2014. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

De ennyi fogat úgy tudom, nem is szoktak eltávolítani

pláne nem akkor, ha még egymás mellett is vannak

2014. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem most húzott egyet és volt egy műtét, de a húzott fognál is öltött kettőt.
2014. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
de ennyit húznak egyszerre szájsebészeten... zsibbasztóval remélem nem fogom érezni...5-öt akartak de 2 bölcsességfogat áttették más idöpontra mikor ezek a fogak helye begyógyul .... :/ A varrás az fáj utánna mikor kimegy a zsibbasztó hatása???
2014. júl. 14. 13:38
 5/13 anonim ***** válasza:

Varráskor még hat az érzéstelenítő, tehát akkor nem fáj semmi, csak amikor annak kimegy a hatása...


Mondjuk nekem az a tapasztalatom, hogy az íny alatt lévő bölcsességfognál nincs rosszabb, a sima húzás sokkal elviselhetőbb.

2014. júl. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

De két oldalon? Milyen orvos ez? Hogy a rákba fogsz tudni enni utána? Az én orvosom még azonos oldalon se volt hajlandó kettőt kihúzni, pedig nem egymás mellett voltak.


Hogy a kérdésre is megpróbáljak válaszolni, ha minden jól megy nem varrják össze, feltöltődik valamiféle véralvadékkal a "lyuk" és magától begyógyul. Csak vigyázni kell eleinte hogy ne öblítsd/mosd/szívd ki. Fentről húzott fog helyénél is ugyanez a helyzet, az alvadék úgymond ellenáll a gravitációnak (mint ahogy a var sem esik le a sebről).

2014. júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem az azonos oldalt direkt az orvos javasolta, azt mondta, az az oldal úgyis fájni fog, legalább túl vagyok rajta. És igaza lett.
2014. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Na de neki két különböző oldal! Mert ugye ha egyik oldalon húznak akkor egy darabig a másik oldalon rágsz, de szerencsétlen kérdező mit fog csinálni? Nekem nem fájt egyébként a húzás után szinte egyáltalán (kettőt húztak, két külön alkalommal), még gyógyszert se kellett bevennem.
2014. júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem két felső bölcsesség fog volt, meg egy alsó, és mondta, hogy úgy is lehet, hogy csak az alsó, és máskor a két felső együtt (igen, azt mondta így is lehet), vagy az azonos oldalon lévő alsó+felső, és a különálló felsőt később, én emellett döntöttem.
2014. júl. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a bölcsességfogat ha jól tudom be szokták varrni, viszont egymás mellett nem sűrűn húznak fogat, nem tudom hogy bevarrják-e a 3.at is
2014. júl. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!