Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csinálnak a szájsebészeten...

Csinálnak a szájsebészeten altatásban foghúzást, ha elég hangosan visítozok?

Figyelt kérdés
2014. júl. 28. 18:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Többre mész, ha értelmes ember módjára elmondod, hogy altatásban szeretnéd a foghúzást. Visítozni a malacok szoktak.
2014. júl. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak visítozásért nem fognak elaltatni, mert ahhoz egy külön altatóorvos kell.
2014. júl. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Max. lefognak.


Altatásnál előtte nem szabad enni (a gáz hányingerképző lehet, és ha ettél előtte, öntudatlanul visszahányhatod és belefulladhatsz), kell külön anesztes, aki kábít.


De megmondod, hogy nagyon félsz - amúgy nem kell, én semmit nem éreztem a húzásból, az ömlő vér utána rosszabb volt, de a doki negyed óráig még nem engedett felkelni -, és altatásban szeretnéd.

2014. júl. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Visítozhatsz, vagy megpróbálhatod a könnyebbik utat is: felnőtt emberként viselkedsz.

Előre beállítod magad majd egy kellően idegesítő frekvenciára, amit nyomatsz akkor is, ha nem érzel semmit? Csak mert kivágod ott a hisztériát, mint egy kétéves, attól még nem fognak rögtön melléd nyomni egy aneszteziológus szakorvost.

Ha nem vagy együttműködő és hisztizel, akkor az orvos majd megmondja, hogy ha semmilyen kooperatív magatartásformát nem mutatsz, akkor nem köteles ellátni. Ha nem tud ellátni, nem fog ellátni, ennyi. :)

Hiszti nélkül is a legjobb tudását fogja adni, annál több úgysincs. Ok nélküli cirkusszal nem fognak sajnálni, csak idegesítesz mindenkit, magadat is.

Hidd el, tudom.

2014. júl. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem. Magánrendelőkben viszont igen, de készülj olyan 50 ezer Forinttal többel.


Miért visítoznál? Nem fáj. Ha annyira izgulsz (megértem, én is), egy enyhe nyugtatót szerezz be a házi orvosodnál.

2014. júl. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Igen. Nyugodtan add elő a kérésed, rögtön kerítenek neked altatóorvost, kéjgázt stb. Mindent ami kell. Pl kérhetsz kispárnát is.
2014. júl. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért visítanál? Nem érzel semmit, el vagy zsibbadva. Ha becsukod a szemed, akkor nem látod a műszereket és a véres tamponokat.

Mikor én a szájsebészeten voltam, semmit sem éreztem, de nem kaptam levegőt, mert az egyik orrlukamat a doki nyomta össze a kézfejével, a másikat a túloldalon az asszisztensnő, aki a szájszélemet tartotta el. Egy idő után fészkelődni kezdtem, mire a doki megkérdezte, mi bajom, csak nem fáj? Mondtam, hogy nem, csak nem kapok levegőt. Erre azt mondta: Hölgyem, ez egy egylevegős műtét!

2014. júl. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
NEM!!!
2014. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem csinálnak.. Egy normál foghúzáshoz nem kell altatás, mert semmit nem érzel.
2014. júl. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem altatnak könnyen, csak nagyon indokolt esetben, de akkor nem 1 héten belül, hanem jóval távolabbi időpontot adnak meg. A tesómnak volt teljes fogsorrendbetétele altatásban, de Ő értelmileg sérült és sem a traumát, sem a macerát nem akarták vállalni, ha hirtelen agresszív lett volna. 1 adagban volt 3-4 húzása és nagyon sok tömése is.

Pécsett a szájsebészeten hallottam dokik között, hogy az egyik új rekordot állított be bölcsességfog kihúzásában. :D Már nem emlékszem az értékre, de 1 perc alatt volt BŐVEN, másodpercben adták meg. Ha szájsebészeten húznak, akkor ott a konzerváló fogászaton kívül szinte mindenki a foghúzással és azok módozataival foglalkozik, szerintem ne félj annyira, mert egy ilyen helyen leszel a legjobban ellátva.

2014. aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!