Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Eltávolították a bölcsességfog...

Eltávolították a bölcsességfogamat, ma voltam varratszedésen. Ez normális ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ma voltam varratszedésen, az alsó bölcsességfogamat műtötték ki. Itthon láttam, hogy hogy a fogam helyén egy elég nagy lyuk tátong. Ez normális? Azt hittem azért varrják össze, hogy ne legyen lyuk a helyén. Vagy ha normális, akkor mennyi idő múlva húzódik össze és azalatt az idő alatt mi a teendő? Előre is köszi!

2014. júl. 29. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:
2-3 hét múlva teljesen összehúzódik. Addig ne egyél apró magvas gyümölcsöt, és ha úgy érzed, ételmaradék ment a foghelyére, azt finoman öblítsd ki egy kis kamilla teával. Soha ne zubogtasd a szádban a vizet. Mosni mosd a környékét, tartsd tisztán, hogy ne tudjon begyulladni a sebhely.
2014. júl. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem nagyjából egy hónapja műtötték ki, egy kis gödör még van, de szépen húzódik össze. Néhány hétig óvatosan tisztogasd, a beleragadt maradékokat mindig szedd ki (én simán kipiszkáltam az első perctől, de ezt csak saját felelősségre ajánlom), más teendőd nincs vele.
2014. júl. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást és a tanácsokat :D
2014. júl. 29. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!