Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a tömés érzéstelenitő...

Ha a tömés érzéstelenitő nélkül semennyire nem fájt, a cseréje sem fog?

Figyelt kérdés
parázom :S gondolom h jobban kell fúrni mint előzőleg,h alatta tiszta legyen a fog.:S

2014. júl. 30. 00:49
 1/9 anonim ***** válasza:

A tömés cseréje minden esetben együtt jár valamennyi foganyag-vesztéssel, tehát mindenképpen mélyebbre fognak fúrni, mint legutóbb.

Kétesélyes a dolog: vagy fog fájni, vagy nem.

- Ha nem, akkor okés.

- Ha fáj, kérj érzéstelenítőt. Nem nagy dolog, emiatt kár idegesítened magad. Ha a szuritól félsz és helyette reszkető fejjel, izzadva, kiabálva próbálod tűrni a fájdalmat, azzal csak megnehezíted a saját dolgodat és fogorvosét is.

(Mert valamiért úgy érzem, a szuri miatt van tele az alsóneműd:)

2014. júl. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

eltaláltad amúgy, tényleg a szuritól is félek :D de eddig nem ezért nem kaptam szurit,hanem szinte kinevetett a doki h ez, dehogy fog fájni. mert gondolom olyan kicsi volt a luk.

amúgy tuti nem kérek szurit. max van az a spray, az hatásos?

2014. júl. 30. 16:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, spray az van, a spray szép, jó, imádjuk nagyon, csak épp a te esetedben nem használ.

A spray felszívódása ugyanis nyálkahártyán nagyon jó, márpedig ugye a fog az nem nyálkahártya. A spray arra jó, hogy szuri előtt a nyálkahártyára fújva elérzésteleníti azt, így nem érzed a tű szövetekbe behatolását.

Meg szabad kérdeznem egyébként, hány éves vagy, hogy így félsz a szuritól?:)

2014. júl. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
félek, mert félek :D mert fáj :D 16 éves vagyok.
2014. júl. 30. 22:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát oké... Félj nyugodtan, ha jól esik félni, de azért két dolgot elárulok:)

1. Eddig még senki nem halt bele egy szuriba. Abszolút túlélhető történet.

2. Ha odaállítasz 16 éves fejjel és inkább kiabálsz meg nyüglődsz, egy tűszúrás helyett, akkor mindenki ki fog röhögni, igaz, hogy csak magában, de nem a jó értelemben, ha érted, mire gondolok:) Nagylány/nagyfiú vagy már, méltósággal el kell viselni azt a picike fájdalmat, ami nem lesz rosszabb, mint bármelyik szuri, amit életedben kaptál, és utána te is nyugodtan csücsülsz, a doki is tud nyugodtan dolgozni:) Szerintem nem éri meg kinevettetni magad, de te tudod. Persze az is lehet, hogy nem fog fájni. Majd meglátod, mi lesz.

Sok sikert!:)

2014. júl. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat :)

de nem hiszem hogy fájna, főleg úgy hogy nyűglődjek ott.:)

és szerintem ez a szuri fáj a legjobban, természetesen amit karba adnak stb azt elviselem.

aztán, először is megkérdezem, hogy fog-e fájni, tömésnél is igy volt, és irtam már, az orvos mondta h dehogyis, ez picike,és pikk-pakk megvolt.

jó, most azért félek,mert ez csere, és jobban belefúr....

2014. júl. 31. 13:19
 7/9 A kérdező kommentje:
ma megyek amúgy, és úgy vagyok vele, hogy odamegyek, teszem amit kell és lesz ahogy lesz..:D
2014. júl. 31. 13:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Az eg kek, a fu zold, a fogorvos meg faj. Ez mar csak igy van.
2014. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

kösz szépen ember xd:DD

nem :D

a mai se volt vészes, türhető volt, minimális volt a fájdalom!!

semmi érzéstelenitő!!

2014. júl. 31. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!