Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 13 éves vagyok és a 11-es...

13 éves vagyok és a 11-es fogam (felül középről balra nézve a 3. ) még mindig nem esett ki. Ez normális? Miért nem esett még ki?

Figyelt kérdés
Kíméljetek meg minden fokú bunkó beszólástól. Köszönöm!

2014. júl. 31. 23:43
 1/4 anonim ***** válasza:

kiüssem?

ha zavar húzasd ki...

2014. aug. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nem tudom, hogy mikor kell kiesnie, de ha mentek a sulival fogászatra, akkor említsd meg. A húgomnak felnőttként derült ki, hogy nem esett ki a két felső szemfoga.
2014. aug. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak köszönöm a válaszát! Meg fogom. :)
2014. aug. 1. 00:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia:)

Ne aggódj, hogyha azok a tejfogak épek és egészségesek, akkor mindenképpen megnyugodhatsz.

Én is úgy gondolom, hogy 13 éves korodra már "illett volna" váltódnia.

Ilyen esetekben gyakori, hogy nem alakult ki a maradó szemfogad fogcsírája. Sok esetben ilyenkor megmarad a tejfog (a tejfog azért hullik ki, mert a maradó fog nyomásának hatására a genetikai program szerint felszívódik a gyökere, nincs, ami megtartsa, ergo kipottyan). Vagyis ha nincs maradó fog, akkor a tejfog nyugodtan csücsül a helyén, és sok esetben egész életen át szolgálja szerető gazdáját:)

Mindenképpen jelezd iskolafogászaton és ne aggódj miatta:)

2014. aug. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!