Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon megégettem a szájpadlás...

Nagyon megégettem a szájpadlásomat, és valami hihetetlenül fáj, enni sem tudok, mi lehetne rá a megoldás?

Figyelt kérdés
Röviden annyi, hogy tegnap este lecsót ettem, ami éppen akkor került le a tűzhelyről, és nagyon forró volt, be is könnyezett a szemem, de nem köphettem ki, mert olyan társaságban voltam, így meg kellett rágnom és le kellett nyelnem. Utána kissé bedagadt és sajgott, akkor "tettem" rá hideg vizet, estére kicsit enyhült, de ma reggelre ha lehet, még rosszabb lett. Most már nincsen bedagadva, hanem kisebesedett, és abszolút nem tudok enni, mert a folyékony csípi, a szilárd étel pedig csak még jobban felsérti. Valaki tudna segíteni? Hogy mi rá a javasolt? Vagy egyáltalán mit csináljak? Mert egyfolytában fáj, sajog és lüktet, én ezt már komolyan nem bírom! Vagy ha tudja valaki, körülbelül mennyi ideig tart? Mindenféle segítséget ezerszer megköszönök!

2014. aug. 2. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Máskor legalább fújj levegőt a lecsóra, hogy valamelyest lehűljön mielőtt beraknád a szádba
2014. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj be ügyeletre, nehogy elfertőződjön

Talán tudnak ott valamit javasolni

2014. aug. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki talán a langyos kamilla teát, azt idd

meg öblögesd vele napjában többször

2014. aug. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos hogy tisztán tartsd a területet. Gyógyszertárban lehet kapni betadine-t ezt 10%-osra kell hígítnai - ezzel öblögess naponta legalább kétszer. Szájöblítőket is használhatsz, de csak alkohol menteset és antibakteriálisat (listerine egyes fajtái, corsodyl).

Jó lenne ha elmennél az ügyeletre is (fogászati vagy háziorvosi - nagyobb városokban hétvégén is van ügyelet). Valószínűleg itt is betadine-nal kezelnek, de legalább láthatod hogyan kell használni.

Ételek közül pedig kerüld a fűszeres, csípős fajtákat, illetve a tejet és a tejtermékeket is! Ha dohányzol, akkor azt is vissza kell fogni és utána betadine-nal vagy szájöblítővel fertőtlenítsd a területet.

2014. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Körülbelül mennyi idő, amíg begyógyul?
2014. aug. 2. 16:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Még mindig olyan?
2014. aug. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen sajnos.:/
2014. aug. 3. 20:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Ó, szegény. Egy enyhe szájpaláségetés, ha az ember kiköpi, az is érzékeny még legalább 1-2 napig. Akkor ez egy hétig is eltarthat, de biztos javulni fog. Voltál orvosnál?
2014. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem voltam, igazából nem is volt annyira szükséges. First-öt fújogattunk rá mindig, meg antibakteriális és alkoholmentes szájöblögetőt használtam.

Körülbelül négy nap kellett hozzá, hogy teljesen begyógyuljon, de még így is érzékeny kicsit.:/

2014. aug. 7. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!