Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a fogkő eltávolítása?

Fáj a fogkő eltávolítása?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy régen csiszolóval szedték le, de most csak rávilágítanak.. Nagyon félek, hogy fájni fog.. Van valami kellemes megoldás? (Irtózok a tűktől).
2014. aug. 3. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kellemetlen, de ha nem gyulladt még be az ínyed a fogkőtől, nem fáj. Minél jobban rettegsz tőle, annál jobban fájni fog, csak azért, mert bebeszéled magadnak, hogy fájdalmas. Szóval nagy levegő, csüccs a székbe, és már készen is vagy. Utána pár napig érzékenyek lehetnek a fogaid, de el fog múlni.
2014. aug. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, mintha csiszolópapírral nosnád a fogad, csak sokkal kisebb felületen, sokkal gyorsabban. Szóval egy kis dörzsölő-csiszoló érzés pár másodpercig. Amúgy ezt nem lehet bebeszélni, mert nem fáj. :D


Sok szerencsét!


U.i.: nekem is genetikailag van fogköcvem, nem azért, mert nem mosom!

2014. aug. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is állandóan mosom.. Amúgy a fogorvosasszony azt mondta, hogy valami fénnyel szedik le..??
2014. aug. 3. 12:10
 4/10 A kérdező kommentje:

[link]


"A fogkőeltávolítás többféle módon történhet, de minden esetben fogorvos vagy dentálhigiénikus segítségére van szükség, otthon nem képes elvégezni a páciens saját magának a fogkőeltávolítás feladatát. Ma már legelterjedtebb az ultrahangos fogkőeltávolítás, a legtöbb fogászati centrumban ezt a módszert részesítik előnyben. Az ultrahangos fogkőeltávolítás során az ultrahang rezgése pattintja le a fogkövet a fog felszínéről oly módon, hogy a fog nem sérül. A fogkőeltávolítás után polírozás következik, így lesznek a fogak teljesen megtisztítva, valamint a fogkőeltávolítás eredményessége így lesz hosszan tartó."


Ezt nem igazán értem, hogy mit takar...

2014. aug. 3. 12:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Találtam neked egy ilyen videót:

https://www.youtube.com/watch?v=k4xQi33xBHs

Nem fájdalmas, picit kellemetlen és felléphet ínyvérzés is. Pár napig kicsit érzékenyek lehetnek a fogaid.

2014. aug. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem világítanak rá semmire

Uh-val megy -

2014. aug. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tul.képpen levegővel lepattintják

Nem fáj egyáltalán

2014. aug. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen sem csiszolóval vették le a fogkövet

Több fázisban csinálják egyébként

Először a nagyját leszedik, aztán pasztával át súrolják

2014. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valamit keversz -

A fogfehérítésre gondolhattál, ott van lámpa

2014. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

Nekem a tegnapi nap csinálták és baromira nem kellemes. Én is naívan azt hittem, hogy valami egyszerű fogfehérítéshez hasonlatos egyszerű mutatvány, de nem az. Nekem konkrétan ömlött a vér a számból, még ez az előke is úgy nézett ki mint egy hentes köpenye. Fájni tompán fájt, igaz felajánlották, hogy kaphatok fájd.csillapítót, de nem kértem mert kibírtam. Először is egy ilyen kampó szerű ultrahangos bigyóval kapargatnak utána bezselézik a fogaidat és polírozó plusz manuális kaparóval még jól megnyesnek.

Én Ausztriában élek szóval nekem itt csinálták, tehát nem tudom mennyivel durvábban kezeltek, mint otthon. Lényeg a lényeg, nekem fogorvosom mondta, hogy nagyon ideje lenne egy ilyen kezelés mert itt ott gyulladt a fogínyem, tehát mindenképpen hasznos volt, mert fogínysorvadáshoz vezet a sok halogatás!


Ja igen: pár napig utána nem nagyon tudsz majd kemény kaját ragni mert elég érzékenyek lesznek a fogaid, illetve tejet sem szabad inni. Nem mellesleg speckó szájvizet is felírnak, illetve ha nagyon nem gyógyul akkor antibiotikumot.

2017. nov. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!