Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha sok a fogkövem, akkor fáj...

Ha sok a fogkövem, akkor fáj az eltávolítása?

Figyelt kérdés

Alul nagyon sok a fogkövem,föleg a nyelvem felőli részen.

Felül annyira nem vészes.

Mire számítsak nagyon fog fájni?

Akinek nagyon sok volt,annak fájt?

Az ultrahangos miben jobb?



2012. nov. 21. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Év elején nekem is sok volt,mielőtt elmentem (több év után).Kicsit kellemetlen volt csak,nem volt utána full véres az ínyem,mint anno az sztk-ban.Az ultahangos depurátor inkább rezeg,nem olyan gáz,mint a kapirgálós,csak kicsit idegesítő a hangja.
2012. nov. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem fáj, inkább kellemetlen. Persze, függ fogorvostól is, enyémnek nagyon modern műszerei vannak és nagyon ügyes. Ha egyszer rászánod magad, leszedik, utána évente ismételni szükséges, akkor nem rakodik annyira fel. Nekem nagyon bő a nyálképzésem, emiatt hamarabb lesz fogkövem, de elég évente leszedni. UH-st nem ismerem.
2012. nov. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi,és mennyi ideig tartott kb,amig leszedte?
2012. nov. 21. 15:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak,neked akkor azzal a kaparó izével szedte le?
2012. nov. 21. 15:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Kb 15-20 perc volt kb.,amíg hatott az érzéstelenítő a fogfúráshoz.Egy ismerősömnek extrém sok volt,az volt kb fél óra.Egyébként valahol fél,máshol meg egy órás időpntot szoktak rá adni.
2012. nov. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok: használta a kampót is, azzal a nagyját leszedte. Utána csiszolta valami finom fejű "fúróval", valójában nem fúró, olyasmi volt, mint egy pici csiszoló. Közben mentolos folyadékot spriccelt folyamatosan oda, ahol dolgozott. Ettől semmi kellemetlen íz nem lett és rögtön össze is húzta az esetleges sérülést, így nem is vérzett. Időben talán fél óra lehetett, de mint írtam, nekem eléggé berakodik és nagyon lelkiismeretes is a fogdoki.
2012. nov. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, hogy "elég sok" fogkövem volt, ami nem tudom mennyi, mert nem tudom, mennyi a nem elég sok. :D De nekem az ultrahangos eszközzel nem fájt egyáltalán, csak az első, lapos fogaimnál nyilallt bele néha úgy a rezgéstől ahhoz hasonlóan, mintha hirtelen hidegbe haraptam volna. De egyébként nagyon jó, kapartatni ezután biztosan nem fogom. :) A hangja meg olyan, amilyen, sokakat zavar, engem nem szokott. Rosszabb az, amikor az állkapocscsont recsegését hallod a füledben bölcsességfog kiműtés közben. :D
2012. nov. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tartozom egy beszámolóval.

Ma voltam dokinál,mert ínysorvadásom van alul a 2középső fogamon.

Na elmentem ma dokihoz,és mondta h a fogkövet le kell szedni.

Mire én mondtam neki,hogy csak nem nekem,és nem most:-)

Paráztam rendesen.Aztán elmagyarázta,hogy hogyan müködik,meg is mutatta.

Még ekkor sem voltam biztos abban ,hogy én fogkő nélkül jövök haza,aztán addig dumált,míg visszaültem a székbe és mondtam neki,hogy na akkor csinálja,mert ha most nem,akkor engem többet nem lát.

Csak ott szedte le ahol volt,felül,pl egyáltalán nem is szedte le.

Nekem gyulladt volt alúl,a fogkő miatt,és komolyan mondom egyáltalán nem fájt,de még csak kellemetlen sem volt.

Annyit pofázott közben a doki,hogy mondtam neki,fejezze be,mert röhögnöm kell,és rá fogok harapni arra az ízére.Amúgy ultrahanggal szedte le,nagyon profin.

Semmit nem éreztem csak azt,hogy az ujjával a szám nyomta.

A hanga sem vészes,én pl nem is arra figyeltem.

Szóval én már nem félek a fogorvostól,egyáltalán.

Az ínysorvadás miatt alúl középen a 4 fogamat le kell csiszolni és erre korona kerül,meg utána sínezni fogja a fogaimat.

Attól még félek,de már bártan megyek vissza.

2012. nov. 22. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!