Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki kell húzni 3 fogamat is,...

Ki kell húzni 3 fogamat is, pedig csak 16 vagyok. Más is vesztette el a fogait ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés

Ma próbálta meg az orvos kihúzni az egyiket, de sajnos letört húzás közben a koronája és utána már nem bírta megfogni, akárhogy kínlödott. Szörnyű érzés volt. :(

A másik kettővel egyébként is szájsebészhez küldött volna, mert azokból szinte ki sem látszik semmi.

Mi a menete az ilyen foghúzásnak?

Annyira szégyellem magam, a barátomnak sem merem elmondani, hogy ki kell húzni 3-at is. :(


2014. aug. 4. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Jesszusom!

És hogyan jutottál el addig, hogy a másik két fogad csonkká rothadjon?

2014. aug. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Féltem orvoshoz menni és kb. 10 éves koromig nem is nagyon mostam fogat. De ez szerintem most lényegtelen.
2014. aug. 4. 18:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem lényegtelen.

A szüleidet büntetni kéne... Ha ez így volt, akkor nem a te hibád a dolog, mivel a szüleid nem szoktattak rá az alapvető higiénés dolgokra. Suvickolhatod évek óta napi százszor a fogaid, ha a kezdetekben el lett cseszve a dolog... És hogy fogászhoz sem vittek rendszeresen... Hát le a kalappal.

2014. aug. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Dühös vagyok rájuk, mert az iskolafogászati értesítés ellenére sem vittek el, viszont nekem is megjöhetett volna az eszem korábban, hogy egyedül elmenjek. De hiába, ezen változtatni már nem.tudok. Érdekelnének saját tapasztalatok, hogy mire számítsak.
2014. aug. 4. 18:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Aha, két maradandót húztak ki csak nekem fogszabályzás miatt.
2014. aug. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A helyedben elkezdeném gyűjteni a pótlás árát.

Nekem hamar tönkrement a két felső metszőm, plusz a növekvő bölcsességfogaim kitúrták az egyik szemfogam. Amint elkezdtem dolgozni, az első utam a fogászhoz vezetett, húzás és porcelánhéj... Azóta merek mosolyogni nyitott szájjal. Sajnos a foghiány nem csak esztétikai probléma, hanem egészségügyi is - nehezített rágás, stb. És ha 3 fogad így tönkrement, akkor képzelem, a többi is milyen állapotban lehet. Részvétem. És erre ne sajnáld a pénzt. Valamint ügyelj a megfelelő szájhigiénére is, és bátran kérj a fogászodtól egyénre szabott szájápolási tanácsokat!

2014. aug. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mak0 válasza:

16 voltam, amikor az egyik csontfogam kihúzták (nyomta a bölcsességfogam). Szájsebész csinálta.

Először kaptam egy szurit az arcomba, pár perce kiküldtek, majd amikor lezsibbadt rendesen, a doki behívott. Fogóval megfogta, feszegette jobbra-balra és kihúzta. Eléggé fájt közben. De a technika biztos változó, nem vagyok fogorvos. Pár napig nehezen ettem és a fájdalom megmaradt 1-1.5 hétig. Eleinte fura, hogy valami nincs ott. :)

Előbb-utóbb úgyis megtudja, vagy észreveszi :D , csak bátran!

19/F

2014. aug. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

33 évesen nekem is eg pár fogam már hiányzik, de észbekaptam és próbáljuk a fogdokival kozosen megállítani a rohadást :d

aggódnod nem kell még akkor sem ha 5 fogad hiányzik. ma már olyan implantátumok vannak hogy észre sem veszed a iányát... persze amit sajnos ki is kell fizetni.

2015. jan. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!