Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogpótlás fiatalon?

Fogpótlás fiatalon?

Figyelt kérdés

hol érdemes fogpótlást csináltatni? mekkora összeget fizettetek? meg vagytok elégedve?


21 éves vagyok, mindig rosszak voltak a fogaim, olyan mintha félbe lenne törve az összes, és kopott a dentinem is.


az alsó fogsoromból hiányzik egy fog (45-ös), a mellette lévő a belső oldalról szuvasodik, a fölötte lévő fog pedig kilazult, belóg a résbe és fájdalmat okoz.


ide mindig szerettem volna fogpótlást, de a hídról lebeszéltek, az implantátumtól pedig féltem, és gondoltam még korai, ráadásul az összes többi fogam is rossz.


mit tehetnék? milyen fogpótlási módszert javasoltok? kb. 100 000Ft a maximum összeg, amit most rá tudok szánni.



2013. dec. 1. 00:47
 1/2 anonim válasza:
miért beszéltek le a hídról?
2013. dec. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia. hát nekem nagyon sok fogammal volt baj, 7et gyökérkezeltek, valamit csaposan kellett felépíteni. Ezekre még rá ment a korona is , hid... úgy össz vissz mindennel együtt másfél millió forint volt az hogy szép fogaim legyenek. Nekem a híddal nincs semmi baj. Bár én mindenféleképp implantátumot akartam. De akkor nem volt rá pénzem csak szép sorjában csináltattam meg. De ha majd remélem jó sok év múlva cserélni kell a hidat, vagy valami baj lesz vele akkor csakis implantátumot tetetnék be. nem értem miért beszéltek le róla. Bár mondjuk nem kellene lecsiszolni ha az implantátumot választanád. Végül is, 100000ért simán kaphatsz fogpótlást, de ha csak ezt az egy fogad akarod pótoltatni akkor az implantátum 150-300ezer közt van, a híd, nekem cirkon van.. egy fog 40-50ezer közt van, plusz még a mellette lévők amiket lecsiszolnak. vagy a kivehető fogpótlás, azt nem tudom mennyibe kerül, de ha csak azt az egyet kell pótolni akkor simán kijössz egy 100asból. De még ugye a másik kettőt is meg kéne csináltatni. Azokat is biztos meg lehet menteni.
2013. dec. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!