Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » S. O. S. Mit tegyek? Feldagadt...

S. O. S. Mit tegyek? Feldagadt, feszít!

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 hete koronát helyeztek fela 4 elsó fogamra. Rá néhány napra az egyik nagyon el kezdett fájni, elmentem a fogorvoshoz és azt mondta túl terhelődött a fogam, írt fel gyógyszert beszedtem és minden rendbe jött.

Most három héttel később a másik fogam is elkezdett fájni, de rettenetesen és fel is dagadt kicsit az arcom, illetve ilyen feszítő érzés tapasztaltam a gyökerénél. Pont hétvégére szóval csak az ügyeletre tudtam menni.. ott a fogorvos azt mondta lehet, hogy gyökérkezelni kell vagy begyulladt, de azt mondta ő nem tenne semmit hétfőn menjek vissza az előző dokihoz. Ekkor azért elkezdtem szedni az előző kezelésből megmaradt gyógyszert, attól lement a duzzanat és a fájdalom is elmúlt, de a feszítő érzés megmaradt.

Rendben, hétfőn visszamenten a saját orvosomhoz, de az ajtóra ki volt írva, hogy 2 hétig szabadságon van. A körzeti orvoshoz nem szívesen mennék mert 2-3 hetet kell várni hogy időpontot adjon (és ott nem is valami rendesek.)

Anyukám azt mondta lehet, hogy be volt gyulladva és genny maradt a fog gyökerénél. Nem tudom ez mennyire ártalmas, azonnal orvoshoz kell(ene) menni vele vagy ráér addig amíg visszajön a fogorvosom a két hetes szabiról? Mit javasoltok?


(Komolytalanok és negatívkodók véleményét nem kérem.)



2014. aug. 5. 20:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne várj, azonnal menj vele máshová! Ha szegedi vagy, tudok egy nagyon jó fogorvost ajánlani, habár ő magán, de zseniális és nem olyan drága.

Duzzanat, stb. ez keményen gyulladásos eset, akut és veszélyes probléma, a körzetisnek azonnal el kellene látnia vele. Ezeknek a tüneteknek mindenképpen nagy figyelmet kell szentelni. A gyökér körüli gyulladás nem játék, ráadásul veszettül tud fájni is. Ha már gyökérkezelt a fogad, azt is ki lehet bontani és kitisztítani. Lehet, hogy belül szép steril lett minden, de sajnos a túlterhelés is gyökércsúcsi gyulladáshoz vezethet és annak a kitisztításához újabb gyökérmegnyitás kell.

Gyökérkezelést, van, aki koronán keresztül is elvégzi, hogy ne kelljen levenni, mert ugye drága, de ez nem igazán jó, mert a fog és a korona közötti szennyet, ragasztót stb bepörgethetik a gyökércsatornába.

A feszítő érzés, dagadás egyértelműen gyulladásra utal, azzal kellene kezdeni valami. Próbáld meg kideríteni, ki helyettesíti az orvosodat, vagy keress másikat, minél hamarabb.


Nem tudom, mit jelent számodra az, hogy negatívkodó, ha esetleg olyan lettem volna, akkor bocsánat, de én így gondolom.

2014. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!