Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után...

Bölcsességfog műtét után feldagadt az arcom, mikor számíthatok rá, h elmúlik?

Figyelt kérdés
Hétfőn műtöttek, következő hétfőn megyek varratszedésre, és kedden már dolgoznom kéne...de ha belenézek a tükörbe, sírni tudnék. Még mindig akkora a bal arcfelem, mint egy kajagyűjtő hörcsögnek. :( Normális ez a műtét utáni 3. napon?
2014. máj. 15. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Normális. Nekem a 2 alsót műtötték ki januárban, egyik sem volt egy nehéz eset. A jobb oldalit egy pénteki napon szedték ki, vasárnap estére a duzzanatnak már nyoma sem volt (csak nem tudtam nagyra nyitni a számat, rendesen enni, stb.), a bal viszont még akkor is be volt picit dagadva, amikor varratszedésre mentem a műtét után 1 héttel. Azzal nagyon megszenvedtem, kicsit lila is volt az arcom, de jegeltem ezerrel. Szájzáram is lett kicsit, azt a varratszedés után feszegetnem kellett, szóval ha esetleg akkor te sem tudod teljesen kinyitni a szád, akkor szólj a dokinak. Annyi biztatót tudok mondani, hogy a varratszedés nem fáj:)
2014. máj. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, normális. Engem csütörtökön műtöttek, és a hétfő volt az 1. nap, amikor nem vettem be fájdalomcsillapítót egyáltalán. A brutális duzzanat is eddigre múlt el. Utána már csak picit volt dagadt, és színes volt az arcom. kék-zöld-sárga. Az 1 hetes varratszedésre már annyira viszketett a 4 db sebem, hogy legszívesebben magam szedtem volna ki az összeset. (Nekem 4 db fogat operáltak ki).


Jegeld hűthető gélpárnával, sokat jelent.


Jobbulást!

2014. máj. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem csak 1et szedtek ki, a bal alsót, de megszenvedett vele a doki rendesen. Aznap még nem dagadt annyira, de azért jegeltem persze, kedd reggel viszont már hörcsögfejjel keltem. Aznap is meg szerdán is még jegeltem, ma viszont már nem, mert azt olvastam annak igazából az első 2 nap van jelentősége. De akkor most bepróbálom megint. A fájdalommal viszont egészen jól állok, ma már nem is vettem be gyógyszert. Csak ez a dagadás ami nagyon aggaszt, mert nem úgy fest, mintha múlni akarna, és se én, se a munkahelyem nem örülne, ha kedden nem tudnék menni dolgozni...de ha ez elvileg normális, megpróbálok türelmesebb lenni.
2014. máj. 15. 12:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Hol műtötték ki?

Csak azért, mert nekem is kéne menni

2014. máj. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!