Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájdalmas amikor leveszik a...

Fájdalmas amikor leveszik a fogszabályozót?

Figyelt kérdés
Ragasztottra gondolok természetesen.3 éve hordok fogszabit és nem sokára (remélhetőleg) leveszik. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire fáj és hogy hogyan csinálják? Tapasztalatok, jó tanácsok?

2014. aug. 6. 18:59
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Nekem egy éve vették le és csak egy icipicit volt kellemetlen. Nekem gumikkal volt rögzítve a drót, azokat leszedegette, kiszedte a drótot alulról-felülről, majd valamiféle anyaggal bekente azokat a pici fémeket, amelyeken rögzítve volt a drót. Emiatt azok viszonylag könnyedén leváltak a fogzománcomról. Volt, amelyiket picit rángatta, az kellemetlen volt. Ezután öblítés, majd egy (nem tudom mi a neve) eszközzel "polírozta" a fogaimat - így minden ragasztó eltűnt a felületéről. Hosszú folyamat volt, végig szörcsögött a számban a nyálelszívó, de megérte, mert gyönyörűek és szabályosak lettek a fogaim. Kitartást!:))
2014. aug. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat! Ez most megnyugtatott :)
2014. aug. 7. 14:32
 3/14 anonim ***** válasza:

nekem is 3 évig volt fenn, és már szinte maguktól estek le.

a polírozás után lesznek kissé érzékenyek a fogak, az a legrosszabb.


és nagyon ijesztő lesz először, mikor meglátod magad az új fogaddal, olyan lesz, mintha ellopta volna valaki az arcodat.

2014. aug. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
:D Én mindenesetre nagyon várom. :DD
2014. aug. 10. 21:55
 5/14 anonim válasza:
nekem ma veszik le ....nagyon izgulok:D
2014. aug. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Te szerencsés.. :D
2014. aug. 11. 10:23
 7/14 A kérdező kommentje:
Meséld majd el milyen volt!! :D
2014. aug. 11. 10:24
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem majdnem 3 évig volt fenn a foxi, ahogy írtam is. min. 20-25 brekettleesésem és 3 ívtörésem volt, úgyhogy tudtam, hogy nem fog fájni :D (és nem rágóztam vele, és nem ettem keményet.)


egyszer pl. azt álmodtam, hogy mókusokkal együtt csemegézem, arra ébredtem, hogy nagyot roppan a mogyoró. hopp, egy brekettnek annyi volt :D

2014. aug. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az elég kellemetlen :D
2014. aug. 11. 12:35
 10/14 rágóslány válasza:

#8-as

Nekem a brekett(ha azt kis tappancsot jelenti) akkor az már olyan 5-6x leesett, jelenleg 3db nincs a fogamon.:s

kb 9hónapja van fent.:s

Majd talán már leveszik olyan májusban-.-

2014. aug. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!