Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört fogamból most esett ki...

Letört fogamból most esett ki a tömés, most ezt kifogják húzni?

Figyelt kérdés

Iskolai fogorvos gyökérkezelte és betömte a fogamat. Januárban letört belőle egy darab, és azt mondta, nem tudja már újra betömni, és kikel húzni majd a szájsebészeten ha fáj, vagy ha begyullad. Azt is mondta, hogy nem is meri kihúzni.


Sajnos most belegondolva elkellet volna akkor menni egy másik fogorvoshoz.

De ezt nem tettem, de azóta is már tört le a fogból.



Ma este kiesett törött fogból a tömés, szélei és egy nagy lyuk van most.


A tömés fekete színű, és "nehéz", a súlya.


2014. aug. 9. 00:17
 1/4 A kérdező kommentje:
19F
2014. aug. 9. 00:19
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj el egy magán fogászatra, szerintem meg tudják csinálni, betömik és a letört fogrészt tudják pótolni, esetleg korona is kell rá.
2014. aug. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na azért nem kell mindenért az iskolafogorvost okolni. A gyökérkezelt fogról annyit kell tudni, hogy átlagosan 5 évet bírnak ki (és akkor még szerencsés a beteg). Emellett iszonyúan törékenyek, amiről könnyű elfeledkezni (hiába mondják el a fogászaton). Nem csodálom hogy inkább szájsebészre bízza a dolgot, hiszen nagy a kockázata hogy foghúzás közben szilánkokra törik és neki erre lehet hogy nincs meg a felszerelése, illetve a szakmai tapasztalata mint sebész. Az újra tömésnél ugyan ez a probléma: a fog törékeny és a gyökércsatorna fala már nem biztos hogy kibírna még egy tágítást.

Ezen kívül fontos kérdés az is hogy pontosan mikor történt a gyökérkezelés. Ugyanis gyerekeknél és tizenéveseknél először csak ideiglenes gyökértömést alkalmaznak, azért mert a fiatal fog gyökércsúcsa az előtörés után még 4 évig nyitott (felnőtteknél ez mindig szűkebb). Az it. szerepe ilyenkor hogy összeszűkítse a gyökércsúcsot, így alkalmassá tegye a hagyományos gyökértömésre.

"A tömés fekete színű, és "nehéz", a súlya." - Maga a tömés nem szuvasodhat el, viszont tehetnek alá egy vattát ami befeketedhet. Viszont ezt csak ideiglenes tömésnél szokták csinálni.

2014. aug. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Menny el minnél előbb!! Nekem pénteken húzták . Levolt törve a fele alányúltak valamivel és kifeszegették utána pedig gyökérfogóval kiemelték. Szerencsém volt hogy gyakorlott doki volt és kitudta szedni mert ha beletörik mehettem volna szájsebészetre :s
2014. aug. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!