Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogínygyulladás?! (Bővebben...

Fogínygyulladás?! (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kb 2 napja észrevettem hogy az eggyik hátsó fogamra ránött az íny és idegesítő.. Fáj is mondjuk. De ami mégjobban zavar, az, hogy a fogam alatt az állkapcsomnál is érzek egy ugymond nyomó fájdalmat, kb a fogamtol lefele számítva 5 cm-re.

Vajon ez fogínygyulladás lenne ? Ha igen akkor mivel tudnám minnel hamarabb meggyógyítani.

Válaszotokat előre is köszönöm :)


2010. jan. 12. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem véletlen a bölcsesség fogadról van szó? Az olyan kis makacs, alttomos kuszi. Jobb lenne ha elmennél fogorvoshoz.
2010. jan. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hja, nekem is rálógott az íny, mikor kinőtt a bölcsességfogam, aztán ott lifegett egy hónapig, aztán valahogy elrendeződött, elmúlt :)
2010. jan. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De, a bölcsességfogamrol lehet szó, már legalább egy éve kibujt, és igen nekem is lógott meg csüngött egy kis íny darab de az meggyogyult magától. Most inkabb ez idegesít, szedjek rá valami féle antibiotikumot és ha semmi változás mennyek el egy fogorvoshoz ?
2010. jan. 13. 11:10
 4/6 anonim válasza:

Alapos fogmosás!!! Ha fáj akkor is! Ha nagyon nem javul doki! Próbáld meg a Gingisol ecsetelőt , vagy a Chlorhexamed szájöblítőt! Nagyon jól csillapítja a gyulladást!

Mindkettő nagyon jó! Remélem tudtam segíteni!

2010. jan. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké. Köszi szépen. Kiprobálom, nincs mit veszitsek. :)
2010. jan. 14. 21:17
 6/6 anonim válasza:
Szia. Nekem is ilyen bajom volt, később csak rosszabb lett:S Először szájsebészhez mentem, ő pedig a parodontológiára küldött el, ott kaptam antibiotikumot és Corsodyl öblögetőt, amitől szinte 2 nap alatt elmúlt, szóval ha nem javul, szerintem menj el oda. :)
2010. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!