Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felső két fog közötti rést...

Felső két fog közötti rést milyen módon lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés

Elől van, kb olyan 2-3 mm tág rés a fogaim között. Mennyibe kerülhet ezt helyrerakni?

Fogszabályzót nem annyira szeretnék, mert a többi fog jól áll.



2014. aug. 10. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát pedig fogszabályzóval lenne célszerű. Keress meg egy fogorvost, ő majd megmondja, mi a teendőd. Ha szerencséd van, akkor megoldják éjszakai fogszabályzóval, de ezt tényleg majd csak a szakember tudja eldönteni.
2014. aug. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Éjszakai fogszabályzó készüléket ezer százalék, hogy nem fogsz kapni, mivel a te esetedben testesen kellene mozgatni a fogaidat, arra pedig csak a rögzített készülék képes. Ha csak ennyi a baj, véletlenül se bajlódj fogszabályzóval.

A te esetedben a legjobb megoldás a héj. Ez egy vékony lepel, amit a fogra raknak, alapvetően 2 típusa van:

Direkt héj: a fogászati rendelőben, egyből elkészítik. A többi fogadhoz tökéletesen illő színű anyagot rétegeznek a fogadra és ezt formára alakítják.

Indirekt héj: ez drágább, de szebb és tartósabb is. Porcelánból készül. Az orvos lenyomatot vesz a fogaidról, azt a technikára küldi, ők elkészítik a porcelánhéjat, doki felragasztja és violá!:) kész a bezárt rés és a szép mosoly:)


Direkt héjat szerintem könnyen megúszhatod 30e alatt/fog, a porcelán kb 70-90 ezer/fog, de sok helyen akciózzák le időszakonként.

Az eljárás amúgy természetesen fájdalommentes, ha egészségesek a fogaid, nem fogják fúrkálni őket.

2014. aug. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is erre a héj dologra gondoltam, csak nem tudtam a pontos árat, mert sok helyen sok félét írtak. Fogszabályzót tényleg nem akarok, mert, akkor az egész fogsort el kéne mozgatni, ezért a 2 mm-ért.
2014. aug. 11. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!