Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitol lehet ez? Csont daganat?

Lilu8989 kérdése:

Mitol lehet ez? Csont daganat?

Figyelt kérdés
Nem reg vettem eszre az also allkapcsomba egy dudort.nem olyan dudor mint amikor bevan gyulladva a fogad. A dudor kb 3 cm es. Nyomasra kicsit faj. Se lukas se rosz fogam nincs a kozelebe. Par napja fajt nagyon,akkor vettem eszre. Szerintetek mi lehet ez? Ja es kemeny a dudor.es az allkapcsombol jon ki.nem az inyembol.koszi a valaszokat

2014. aug. 11. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Orvos röngenkép alapján meg tudja mondani. 3 cm az elég nagy, nem biztos, hogy jóindulatú.
2014. aug. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz és ő fogja tudni hova irányítson tovább. Nyugi, daganaton kívül más is okozhatja.
2014. aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell nagy riadalmat kelteni, valószínűleg csak nyálköved van. Elég gyakori: néha nagyobb, néha kisebb és alig lehet kitapintani. Hasonló mint a fogkő, csak ez a nyálmirigyek nyílásában keletkezik, illetve eltömíti azt, így egy kemény dudort képez a nyálkahártya alatt. Nyomásra érzékeny lehet és a fokozott nyáltermeléskor is kellemetlen (étkezés előtt/közben). Szájsebész feladata eltávolítani (érzéstelenítés után pár pillanat és kész, sokszor varrni se szükséges, egyébként rutinműtét).
2014. aug. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja és tényleg jobb ha mielőbb kezelteted, mert idővel csak kellemetlenebb lehet, begyulladhat és gócbetegséget is okozhat. (előző voltam)
2014. aug. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszt.most jutott eszembe hogy par eve ha jol tudom volt mar ilyen,de magatol elmult.
2014. aug. 11. 23:27
 6/9 A kérdező kommentje:
Most olvastam h mi a nyálkő.azt irtak mozgatható dudor.enyem nem.teljesen mas mint amit ir a nyalkorol
2014. aug. 11. 23:30
 7/9 anonim ***** válasza:
pontosan hol van ez a dudor? Van egy anatomiai keplet (torus mandibularis-keress ra) ami nem minden embernek van, van, hogy csak egyoldali. Ez egy csontdudor az also allkapocs belso oldalan a szemfog-kisorlok teruleten. Ha itt van ez a dudorod, akkor ne aggodj tulzottan. lehet, hogy csak megsertetted vmivel
2014. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért ezt ne te döntsd el, főleg ne egy internetes cikk után. Én is csak egy lehetőségként említettem a nyálkövet, lehet az betokosodott ciszta is (egyébként a nagyobb nyálkövek nem mindig elmozdíthatók). Majd az orvos megmondja.
2014. aug. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi volt ? ... Nekem is volt dudor az ínyemben ,kemény ..nem mozgatható ,én is csontdaganatra gondoltam .Elmentem dokihoz ,ott kiderült hogy elhalt a fogam ,belül a gyökér csúcsánál alakult ki duzzanat ,gyökérkezelni kellett .
2014. okt. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!