Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit hogyan csináljak? Kiműtött...

Mit hogyan csináljak? Kiműtötték a bölcsességfogam és ma szedték ki a varratot. Azt mondta a doki hogy nagyon szépen gyógyul viszont az ápolására egy 3ast ad mert nem tudtam szépen megtisztítani.

Figyelt kérdés

Most már muszáj lesz a sebnél is tisztítanom de hogyan csináljam hogy ne sértsem fel és ne legyen semmi baja?

És mit ehetek már? Ugyanúgy pépeset? Tejeset ihatok/ehetek már? Ezeket én teljesen elfelejtettem megkérdezni és nem szeretnék megint bemenni mert annyira nincs a közelben.



2014. aug. 14. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Hívd fel telefonon a dokid, vagy keress a neten egy szájszebészeti telefonszámot és kérdezd meg tőlük! Biztosan el fogják neked mondani!
2014. aug. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A sebet mindig úgy kell tisztítani hogy a sebszéltől kifele "söprögetsz", jelen esetben egy puha sörtéjű fogkefével. Illetve használj gyakrabban antibakteriális szájvizet (naponta kb. kétszer), például corsodylt vagy listerine-t. Fontos hogy a ilyenkor az alapvető szájhigiéniára is nagyobb hangsúlyt kell fektetni, például a napi 2 helyett 3x moss fogat és a fogselymet se felejtsd el. Ha a seb begyógyult, tehát összeforrt és antibiotikumot sem kell szedned, akkor tejet is fogyaszthatsz már. Nem muszáj csak pépeset enned, ehetsz bármit, csak egy ideig a másik oldalon rágjál.
2014. aug. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mosd nyugodtan a sebnél is. Ahogy írták előttem, odafigyelve, kifelé sepregetve. Ne félj, nem fog fájni, a sebnek sem lesz semmi baja attól, hogy megmosod. Sőt, nem véletlenül mondta a fogorvos sem, hogy jobban oda kellene rá figyelned. Ha elfertőződik, begyullad, gennyes lesz, akkor viszont szenvedhetsz vele sokáig és fájni is fog.


A gyakori alapos fogmosásos túl használj valamilyen antiszeptikus öblögetőt vagy fültisztítóra tett betadine-nal is körbekenheted.

2014. aug. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pflogosol oldatot hígítsd fel és abba márts bele steril vattát, és ezzel törölgesd a sebet naponta 8 alkalommal. A hígitáshoz használj forralt vizet. 10 csepp oldathoz tegyél 10 csepp vizet.
2014. aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vegyél Parodontax Extra Soft fogkefét, ez nagyon lágy, nem sérti fel az ínyed, DM-ben vettem. Tejes dolgot csak 4-5 napig nem szabad enni a húzás után. A varratkiszedés után még a mai nap vigyázz az evéssel, de szerintem holnapra már begyógyul a varrat helyén is az a pici seb. Másik oldalon szerintem ehetsz már bármit holnaptól.
2014. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Öblögess szájvízzel, már nem kell óvatoskodnod, kefével is nekimehetsz. Figyelj arra, hogy abszolút semmi ne maradjon a seb környékén. Fogmosás után az ujjad hegyére nyomj egy kis fogkrémet, dörzsöld át vele a sebet, és hagyd is rajta, addig is hat (nekem ezt a varrat tisztítására parancsolták, de utána is alkalmaztam a módszert). Tejeset csak az első napokban tilos enni, most már nyugodtan ehetsz mindent, amit el tudsz rágni; ha nincs szájzárad, nem indokolt a pépfogyasztás sem.
2014. aug. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
extra puha fogkefe. muszáj venned sajnos.
2014. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!