Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért lett érzékeny a fogam...

Miért lett érzékeny a fogam tömés után?

Figyelt kérdés

Nem volt panaszom, de a doktornő látott egy szuvas fogat (az oldalánál)és betömte.

Azóta nagyon érzékeny a hidegre és a rágásra is.

Cementel tömte be.



2014. aug. 15. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Cementtel? Akkor az ideiglenes tömés.
2014. aug. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A dentin, bár kemény anyag, érzéken szövet. A fúrás, kémiai előkészítés, tömés, számára traumatikus élmény – igaz ennél csak az lett volna rosszabb, ha a baktériumtömeg benne marad, hiszen az egyenes út az elhalás felé.


Legtöbb esetben a tömés utáni érzékenység pár nap alatt elmúlik. Ha hetekig fennáll, az viszont nem természetes, mindenképp nézessük meg a fogorvossal, vajon mi áll a háttérben.

2014. aug. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én jártam így, előtte nem is fájt (kiesett tömés miatt mentem fogorvoshoz), utána lett érzékeny. Gyökérkezelni kellett.
2014. aug. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem sokáig, 1 évig érzékeny volt. amikor visszamentem tömés után azt mondta majd elmúlik. a gyökér elhalásával múlt el amit most kezelnek... tehát ha 1-2 hónapon belül nem múlik el, jobb ha mész gyökér-kezelni.
2014. aug. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!