Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akik megszenvedik a foghúzást,...

Akik megszenvedik a foghúzást, kifejlesztettek már valami praktikát, hogy ne fájjon annyira, meg ne rettegjenek?

Figyelt kérdés
Nem az oltásokra vagyok kíváncsi, hanem azoknak a válaszaira, akik szintén nyulak a fogorvosnál.
2014. aug. 16. 20:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
34%
Önuralom.... vagy ha nincs, akkor mielőtt oda mész vegyél be egy nyugtatót. Ennyi...
2014. aug. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

szia! én évekig halogattam, ezalatt az idő alatt egyszer mentem el, de akkor már muszáj volt, fájt meg dagadt.....


Talán a legfontosabb, hogy ismerjem a fogorvost akihez menni fogok, ismerjem vele kapcsolatban mások véleményét. Találtam egy nagyon profi szájsebészt, aki ha hiszed ha nem több nehezen eltávolítható fogamtól úgy megszabadított, hogy se a beavatkozás alatt sem pedig utána NEM fájt.

2014. aug. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jó! Örülök, hogy sikerült találnod egy ilyen szakembert!
2014. aug. 16. 21:43
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem már nagyon sokat kihúztak, de csak kétszer fájt a húzás: egyszer be volt gyulladva a gyökér környéke, és ezért nem zsibbadt el, egyszer meg egy olyan dokinál jártam ügyeleten, aki köztudomásúlag nem tudott injekciót adni.

Normális esetben a húzás nem fáj, erre hamar rájöttem, és nem is a fájdalomtól féltem, hanem nekem nem akart elállni a vérzés, és bele kellett rakni csillapítót, vagy össze kellett varrni. De volt olyan, hogy még az összevarrás után is vérzett.

A sebfájdalom pedig nem vészes, azt ki lehet bírni. Én nem szedhettem fájdalomcsillapítót sem, mert azok szalicilátok, ami gátolja a véralvadást.

2014. aug. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szvsz a húzás kevesebb macera/para/fájdalom mint egy komolyabb tömés vagy pláne egy gyökérkezelés ami kimondottan fájdalmas is lehet (szerencsés esetben persze nem az). Attól még persze én is rettegek a fogorvostól...
2014. aug. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem is be van gyulladva, fel is dagadt. Egyszer húztak nekem eddig csak, de az rémálom volt. Nagyon nehezen hatnak nekem a fájdalomcsillapítók (nem csak fogorvosnál, műtéteknél is volt ebből problémám)és gyakorlatilag minden fájdalmat jól, hiszti nélkül tűrök, kivéve a fogorvost. Ha beveszek nyugtatót, az nem "akad" össze a doki által beadottakkal, ugye?
2014. aug. 16. 23:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Menj el altatásos fogászatra
2014. aug. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát nézd úgy, ha sűrűn jársz, kevesebb fájdalommal úszod meg. Korábban elkapott tömések stb.

Másik része, hogy ezt vedd karbantartásnak. Mint egy gépet is javítani kell néha, a fogakat is.

Harmadrészt ez gyakorlással orvosolható. Tehát menj akkor is ha semmi bajod. Beülsz, szokod a légkört stb.

2014. aug. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na mi volt? Én ma megyek húzni :O (para)
2014. aug. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jól húzott a doki, ezúttal meg sem éreztem. Bevettem előtte xanaxot és több adag fájdalomcsillapítót is kaptam (de azt a múltkor is). Szóval húzatni csak ezzel a dokival és xanaxal...
2014. szept. 3. 10:32
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!