Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzásnál mindenképp...

Fogszabályzásnál mindenképp húzni kell bölcsesség fogat?

Figyelt kérdés

A konzultáció időpontig van még egy hónapom, viszont haladnék a dologgal így gondoltam elkezdeném kiszedetni őket, viszont nemtudom ez mindig szükséges-e

Alapvetően 3 csontfogam hiányzik, csírahiány miatt és ezért lesz a fogszabályzó. Emellett tippeket szívesen fogadok!:)


máj. 15. 23:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenképp, nem mindegy hogyan nőnek, kint vannak-e vagy sose nőnek majd ki. Ha kinőnek van e elég hely az állkapcsodban ill. a hiányzók miatt érdemes e megtartani öket - ha kint vannak - amíg lehet.

Nekem nem volt még kint egyik sem anno, és elvileg nem kellett volna kinőniük sem, ehhez képest moatanra már 3-at ki kellett szedni. Okoztak problémát, mert kicsit (nem vészes) visszatolódtak miattuk a fogaim, de azért sokáig (20 év kb.) használtam őket. A dokim az egyiket még tömni is akarta, mondván, hogy minden fog számít...

Ha a szép sorba rendezett fogakat nézem, akkor valóban ésszerübb előre megszanadulni tőlük, viszont ha azt nézem, milyen sokáig hasznosak lehetnek (ha van elég helyük és jól tudod tisztítani őket), akkor nem biztos hogy huzatnék. Ráadásul a húzás után is eléggé fáj, de a mütét, főleg ha csak darabokban bírják kiszedni, mert úgy helyezkedik el, iszonyat...

Én ezért inkább a dokira bíznám magam, ő mit tart indokoltnak, nem rohannék rögtön huzatni.

máj. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem mind a 4 kint van már, igaz van ami nem teljesen, de szépen és egyenesen nőnek. Viszont szerintem helyük lenne a fogsoromban szóval akkor lehet tényleg jobb hagyni őket.
máj. 16. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!