Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért ilyen a fogam, és miért...

Miért ilyen a fogam, és miért lyukad ki folyton?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, hogy szoktam mosni!

Az első fogaim teljesen el vannak vékonyodva, az aljuk kimondottan éles és áttetsző. Nem is egyenes, mintha lepattognának az aljáról mikrométeres darabkák, vagy nem tudom.

Ezen kívül brutális módon szuvasodnak. Frontálisan is! Nagyon ronda, de még nem mertem vele elmenni orvoshoz. Több a lyukas fogam, mint az ép. Egyet húzni is kéne. És még csak 19 éves vagyok!

Annyira szégyellem az orvos előtt is. Biztos azt hiszi, hogy életemben nem mostam fogat, azoknak néz így ki!!!

Ha lenne pénzem, inkább kihúzatnám mindet, és koronákat csináltatnék, de nincs. :(


2014. aug. 19. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Orvos!!!! El kell menned orvoshoz, ne várj vele amíg az összes el nem szuvasodik. Nem fog kinevetni meg megsérteni téged, de tud neked segíteni, hiszen ez a dolga.
2014. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézd. A fogorvos is tanulta a szakmát, tudni fogja, hogy azért ilyenek a fogaid, mert rossz a szájhigiénéd vagy sem. Az nem jelent semmit, hogy te szoktál fogat mosni, mert több, mint valószínű, hogy a technika, az alaposság, akár a fogkefe is rossz, mint számtalan másik embernél (különben a legtöbben valamit mindig rosszul fognak csinálni). Aztán másik kérdés: szoktál e fogselymezni?
2014. aug. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem, fogselymezni nem szoktam... Az elektromos fogkefe sem tisztítja ki eléggé? :O
2014. aug. 19. 23:28
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az elektromos fogkefe pusztán kényelmi szempontból lehet előnyös, különben nagyjából olyan hatékonysággal tisztít, mint a sima manuális. A fogközi helyekbe a sörték nem tudnak behatolni, azokat csak fogselyemmel lehet tisztítani. Ez heti minimum kétszeri alkalmat jelent, persze a legjobb, ha napi szinten használjuk.

Orvos előtt meg nincs mit szégyellned egyébként, ez a munkája, látott ő már néhány szájat életében, hidd el, hogy nem a tiéd a legrosszabb sőt, inkább csak az átlag.

2014. aug. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!