Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Digitális panoráma röntgen...

Digitális panoráma röntgen kiértékelésében tudna itt segíteni egy hozzáértő személy?

Figyelt kérdés

Gondolom elég kevés az esélye, hogy egy hozzáértő jár errefelé, de azért gondoltam megpróbálom.

Sajnos a felső szemhéjam kissé meg van duzzadva a bal oldalon és a hajam kezd ritkulni egyre jobban elől, ezért elmentem röntgenre tegnap.

Utoljára kb. 2-3 hete voltam az orvosomnál, de mielőtt visszamennék, más véleménye is érdekelne, részben azért is, mert magánorvosra akarok inkább váltani és a lehetséges költségeket átszámolni.

Sajnos az orvosom már többször is hibázott, előfordult, hogy 3 gyökércsatorna helyett csak kettőt tömött be. Nagyot csalódtam benne, anno a régi orvosomat cseréltem le rá, mert sajnos ő még bénább volt. Ennyi hibázás kapcsán már arra is gondoltam, hogy ez a nő gonosz. Hallottam már az aszisztensével a hátam mögött beszélni őket, hogy mennyire pénzéhesek. Tőlem is várnák, talán éppen emiatt is beszélték, viszont a gyakran hibázó vagy gonosz orvosnak nem pénz jár, hanem kitiltás az orvosi kamarából és elmeorvosi kezelés amennyiben valóban szándékosan hibázik.


Ide feltöltöttem az rtg felvételt.

[link]


Én nem igazán értek hozzá, de több lehetséges gócot is látok illetve érzek.


Kb. 2-3 hete csinálta a bal 7-es felső fogam (a felvételen a jobb oldalon van), csak tömte és ezután gyulladt be eléggé erősen a bal felső szemhéjam másnapra.

Ez a fog volt az egyik melynél a 3 csatornából csak 2 volt betömve. Állítólag kijavította 1 éve, de én most sem látom a harmadikat tömve. Halványan a fog bal oldalán, mintha látszódna a gyökércsatorna, de nem úgy néz ki, mint ami tömve lenne. Viszont 3 csúnya foltot látok a gyökércsúcsnál, ami túltömés lehet. Lehet, hogy az egyik gyökércsatornát csak részben zárta le? Szokott fájni időnként.

Erre a fogra azt mondta, hogy ha majd megunom, akkor ki kellene húzni.


- Aztán a jobb oldalon még az 5-ösnél is látok problémát a gyökértömésnél.


- Mellette a 4-es fognál a gyökércsúcsnál mintha gyulladás látszódna halványan, ott egy sötétebb folt. Ezen a környéken is szokott fájni időnként. Ennél a fognál az íny eléggé kezd visszahúzódni.


- A másik oldalon a gyökércsapos fognál is gyulladást látok.


- A jobb oldalon lent a 6-osnál van egy kis gyökértömés hiány.


Remélem, hogy van itt olyan, aki ért hozzá és válaszol. Köszönöm a segítséget!


2014. aug. 20. 12:05
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!