Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miket nem szabad enni, ha...

Kakukktojás13 kérdése:

Miket nem szabad enni, ha valakinek állandó fogszabályzót tesznek fel?

Figyelt kérdés
Augusztus 28.-án nekem is felteszik,és kíváncsi vagyok, ki mit mond. Ha valami nem az étellel kapcsolatos, de jó tanács azt is szívesen várom!
2014. aug. 22. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
A ragacsos ételektől tartózkodj. A színes ételek sem javalltak a gumi elszineződése miatt. Kemény ételek sem javasoltak, a fájdalom miatt.
2014. aug. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor mit ehetek?
2014. aug. 22. 00:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Minden mást. Úgyis rájössz magadtól, hogy mit tudsz megrágni. Első időkben rendezkedj be a pépes ételekre, a főzelékekre, a levesekre, amikben nincsen pirospaprika.
2014. aug. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tilos az energiaital, kóla és a faastfoodos ételek.
2014. aug. 22. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

a kóla és a gyorskaja miért tilos? nekem is volt fogszabályzóm kb 2 hónapja szedték le de nekem egy szóval se mondták amikor feltették..

egyébként nekem a rágót mondták (de én tudtam rágózni fogszabival is:), almába se szabadott harapni, és külön felhívták a figyelmemet hogy ne egyek gumicukrot :)) egyébként kitartást hozzá!;)

2014. aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Barmit ehetsz, csak vagd fel rendesen. Friss zoldsegbe es gyumolcsbe ne harapj bele, mert leszakitja.

Gumicukor sem ajanlott, bar neha en ettem. A ragora pedig akkor szoktam ra, mikor fogszabim lett. :D


A szines etelek nem tudom miert kifogasolhatok... nyugodtan ehetsz barmit, csak moss fogat rendszeresen (min. napi 2x).

Hasznalj ugyanugy fogselymet, illetve kapni fogsz meg nehany fogkefet, azokat is. Es valami normalis minosegu fogkremet erdemes beszerezni (lehetoleg fogfeheritos), mert a fogszabalyzo korul elszinezodhet a fog, es furan fogsz kinezni, ha leveszik.

Nekem kb 2 napig fajt, mikor felrakta, aztan ettem ugyanugy, ugyanazt mint elotte.


Amugy nekem 28-an veszik le. ; )

2014. aug. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Energiaitalt miért nem ihatok?

Köszönöm az értelmes válaszokat.:) Nekem meg 28.-án teszik fel.

2014. aug. 23. 13:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem is mondták, hogy ne egyek pl pattogatott kukoricát, egész almába ne harapjak bele, ne rágózzak.. De már megvan a fogszabályzóm több, mint 2 éve, és ha nem is állandóan, de szoktam ezeket fogyasztani. De figyelni kell, ha kemény ételt eszel, nekem nem okoz nagy problémát. Igaz, van egy fogam amiről már jó ideje rendszeresen lejön a brekett, de az nem az ételek miatt van.
2014. aug. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem pont 28-án lesz 1 hónapja, hogy feltették és azóta már ettem vele pattogatott kukoricát, gumicukrot; ittam kólát és energiaitalt is és még rágózni is szoktam (persze csak akkor mikor nem fájnak a fogaim):D eddig 1x esett le egy brekett, de nem az ételek miatt, hanem hirtelen összezártam a fogaimat és lepattant. Amikor felteszik az egyáltalán nem fáj, csak utána nap. Nekem az első 2-3 nap rettenetesen fájt, enni sem kívántam semmit, de 4. és 5. nap már jobb volt... még mindig van, amikor elkezd fájni 1-2 fogam, de azt ki lehet bírni :) Viszont én harapni még most sem tudok (nem is nagyon merek). Én reggel és este mosok fogat + szájvizet is használok. Kemény dolgokba ne harapj, és karamellás cuccokat se egyél (pl. snickers). Most hirtelen ennyi jutott eszembe :)
2014. aug. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!