Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem szeretnék már állandó...

Nem szeretnék már állandó fogszabályzót, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
2 éve és 9 hónapja van már állandó fogszabályzóm. És összesen 8 éve van állandóan valamilyen fogszabályzóm. Most leszedetem jövőhéten... Egész jól néz ki, csak az első két metsző fogam mellett van rés. Arra gondoltam h éjszakait kérek. Vélemények, tapasztalatok? 15/L

2013. szept. 18. 19:25
 1/6 lola5858 válasza:
Nekem 1,5 évig volt állandó és tök szép lett, bár nekem azt mondták, hogy minnél fiatalabban rakják fel, annál hamarabb végzünk! Nekem most éjszakai van, és ha egy éjszakát nem vezsem fel akkor már fájnak a fogaim! Ne sürgesd, tudom, hogy szar, de ki kell bírni, hidd el megéri! ;)
2013. szept. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én felnőtt korban rakattam fel, fájt-fájt, de életem legjobb döntése volt, és szidom magam, hogy nem estem át rajta hamarabb. Persze tinédzser korban gáz ilyet hordani (főleg 10 évvel ezelőtt amikor még ciki volt nagyon), de hidd el, felnőtt korban ha nem lesz szép a fogad bánni fogod és lehet akkor csináltatod meg. Ami még gázabb, mert mégis dolgozik már az ember.

Szóval a tanácsom: Essél át rajta most, lehet nagyon elviselhetetlen, de hosszú távon megéri. Éjszakait nem nagyon ismerem, kis koromban volt, de akkor nagyon utáltam, mert úgy éreztem mozognak a rágásnál a fogaim és kidobtam.

(nekem a metsző fog rés miatt volt, most ha tükörbe nézek csak szidom magam, hogy eddig vártam)

27F

2013. szept. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De nekem már elegem van.Általanosban csak fogszabályzósként ismertek... Nem szeretném hordani,döntöttem már. Nem néz ki rosszul csak van rés. Ha az állandót levetetem, éjszakait kérek amivel a kis rést meg tudják oldani. Csak több ideig tart. De legalább nem hordom. Így nem is lesz állandóm meg helyre is jön. Tapasztalatok(!!!) ??
2013. szept. 19. 10:38
 4/6 A kérdező kommentje:
Pl barátnőmnek is éjszakai van. Neki kapa foga volt, használt neki. Nekem a rés eltűntetésére használna? Valakinek éjszakaival való tapasztalata van?
2013. szept. 19. 10:49
 5/6 A kérdező kommentje:
Na, utána olvastam h az éjszakai fog elmozdítására nem képes. Azt mondták h még fél évet-1 évet kéne hordanom. De én a fél évet le szeretném csökkenteni 3 hónapra úgy, hogy 2x annyit járok és jól meg húzzák vagy 2x olyan kicsi ívet raknak be mint ami jönne v nem tudom. Belemennének?
2013. szept. 19. 11:09
 6/6 anonim ***** válasza:

semmi esetre nem mennének bele. Jót akarsz vagy gyorsat? Ha nem akarod szétb***ni a fogad akkor bírd ki az extra fél évet - 1 évet.

Egy év nem a világ vége. 16 évesen vége lenne és csoda szép mosolyod lenne. Gondold át, amúgy is amikor már közelít a végeredményhez már nem gáz a fogszabályzó. Én is öltönyös mérnökökkel vagyok minden nap körbevéve és mégis merek nagyban mosolyogni amit régen nem mertem. (mert rés volt és most visszanéztem a dokinál a képeket és URAMISTEN!)

Megéri. Hidd el! Ha eddig kibírtad, most is kifogod!

2013. szept. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!