Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek elmenjek egy...

Szerintetek elmenjek egy másik fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
Az egyik hátsó fogam tömve van,kiesett egy darab tömés belőle,azt mondta a fogorvos,hogy ezt majd ki kell húzni,mert nagyon nagy benne a tömés,sok hiányzik a fogamból,nem lehet új tömést bele tenni,mert nincs mihez hozzáilleszteni.Szerintetek egy jobb,magánrendelős fogorvos meg tudná menteni a fogam?
2014. aug. 26. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Elképzelhető, de nem biztos. Létezik ún. fogfelépítés, ha azt bírja a maradék fogad. Teljesen fogorvos függő, tapasztalatból mondom.
2014. aug. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!Olyan lehetséges,hogy tömött fogakra koronát tesznek,felépítik a fogakat,ezzel védve a tömést?Az első fogaim,metszőfogak és a melletük lévők tömve lettek már többször is,erre is kíváncsi lennék.
2014. aug. 26. 10:31
 3/6 *Victorique* ***** válasza:
Egy próbát megér. Bár mondjuk ha nincs mihez kötni, akkor esélyes, hogy ő is ezt fogja mondani.
2014. aug. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem már építették fel gyökércsappal egy olyan fogam, ami teljesen le volt törve, szinte alig látszott ki az ínyből. Az előző orvosom ki akarta húzni és hidat csinálni, de nem engedtem.

15 éve csinálták és még mindig üzemképes.


Más orvos véleményét is kérd ki!

2014. aug. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne hallgass itt senkire! Persze meg lehet oldani egy csappal, de csak akkor ha alkalmas a fogad a gyökértömésre. Például ha görbe a gyökered, akkor nagyon nehéz jó trepanálást csinálni. Van aki így is belevág, de a sikeresség itt nem a fogorvoson múlik, hanem a szerencsén. (hozzáteszem, minden fogorvos rontott már el gyökérkezelést, csak nem ezzel kezdik az ismerkedést). A fogorvosod a biztosabb megoldást ajánlotta fel neked, de nehogy azt hidd hogy egy másik kevesebb pénzt gombolna le rólad és még a fogadat is rendbe hozza (a csapot is ugyan úgy ki kell fizetni, mint a teljes fog pótlását)
2014. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Jártam már így én is. Fiatalon elhittem, hogy ki kell húzni. Később egy másik fogorvos kérdezte, hogy miért hiányzik az a hátsó rágófogam, mert a többi fogam állapotából nem feltételezné, hogy az annyira rossz volt, hogy menthetetlen állapotú lett volna. Sok fogorvos röntgenezni is lusta, egyből rámondja, hogy húzni kell. Ha be van tömve a fogad és nincs teljesen alászuvasodva és épek a gyökerei és nincs az íny alá törve, akkor meg lehet menteni. Lehet rá tenni koronát, csappal megerősítve, de az is lehet egy másik fogorvos tömőanyagból is fel tudja rendesen építeni. A bal alsó 6os fogamra az egyik orvos koronát akart tenni, egy másik simán betömte és ez 13 éve volt. Sajnos sok a pénzéhes és felületes fogorvos. Ne hagyd, hogy kihúzzák! Ha kell menj el akár több helyre kérd ki több orvos véleményét.
2014. aug. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!