Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a fogfúrás és...

Mennyire fáj a fogfúrás és mennyi időre hat az érzéstelenítő?

Figyelt kérdés
Ennél az orvosnál elvileg nem fáj, először érzéstelenítő nélkül fúr, amíg nincsenek idegek, aztán ad szurit és folytatja, legalábbis nővérem ezt mondta. De én nagyon parázom, már hónapok óta megvan az időpont és azóta többször álmodtam rosszat fogorvosokkal. Már nem is attól félek hogy a fúrás fájni fog, hanem ha nyelek, akkor kicsit összecsukom a szám, persze nem teljesen, és kicsit megmozdul a nyelvem és félek hogy véletlenül belefúr, az nem lehet túl kellemes. Nővérem mondta, hogy ő is összecsukogatta a száját, de ezek profik, nem fúrnak a számba. Szerintetek erre van esély? A másik kérdésem meg az, hogy kb. hány óráig hat az érzéstelenítő? Csak mert 2-re megyek fogorvoshoz és 4-re szemészetre, szóval jó lenne, ha ott tudnék beszélni, mert elvileg van aki a nagy zsibbadástól nem tud beszélni. 16/L

2014. aug. 28. 10:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Fogfúrásom még nem volt, de szerintem nem tud belefúrni a nyelvedbe, hiszen valamennyire kitámasztják a szádat és adnak ilyen nyálelszívót is (bár ezt csak gondolom de mint mondtam, fúrni nekem nem kellett). Az érzéstelenítő nekem kb 1 óráig hatott, beszélni tudtam akkor is, amikor még nem ment ki a hatása.
2014. aug. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért inkább kérj érzéstelenítőt rögtön az elején. Nem fájdalmat érzel, de egyrészt szörnyű a fúró hangja, másrészt érzed a vibrálást. Az, hogy a nyelvedbe belefúrjon, ki van zárva, a zsibbadás az injekció mennyiségétől és fajtájától függ, 2-4 óra. De beszélni lehet akkor is, még ha az ember nem is úgy érzi.
2014. aug. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!