Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egészséges fog kihúzása a...

Egészséges fog kihúzása a bölcsesség fog miatt?

Figyelt kérdés

Esztétikai okokból kellene. Fogszabályozóm van, amit hamarosan le kell venni. Viszont a röntgen kép alapján még egy bölcsességfogamnak ki kellene nőnie, ami valószínűleg eltolná pár fogam, szóval feleslegesen lett fogszabályozóm.


Megéri kivenni egy teljesen egészséges fogamat ez miatt?

(lehetséges, hogy még 2-3 év, mire kinő a fogam, viszont már most 2 éve rajtam van ez a vacak.. :/)



2014. szept. 2. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a bölcsességfogadat kellene kivenni, mielőtt eltolja a többit, minthogy egy előtte lévő egészségest húzzanak ki. Legalábbis a kérdésedből ez jön le.
2014. szept. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, a bölcsességfogam eltolná a többi fogam, ha kinő. Viszont ha jól tudom a bölcsességfogamnak 5 gyökere van (vagy 4), ami gondolom rettentően fájna, ha kivennék. Ezért gondoltam egy ugyanolyan egészséges, 3 gyökerű fogam kihúzására, ha mindenképpen szükséges.


Vagy inkább ne?

2014. szept. 2. 15:40
 3/7 anonim ***** válasza:

A bölcsességfog az esetek többségében már csíra formájában is láthatóan (rtg. képen) ferdén nő ki, valahogy így: [link] Az oka, hogy az emberek állcsontja rövid és egyszerűen nincs helye előtörni, ráadásul csökevényesebb mint a többi őrlőfog.

Ilyenkor az egyedüli lehetőség, a b.fog eltávolítása. Egyébként nem csak torlódást okozhat (ez a kisebb probléma), hanem jó megtapadást is biztosít a plakknak, ami oldalról megtámadhatja a hetes fogat és beférkőzhet a bölcsességfog alá is, ahol gyulladásos gócot hoz létre (ami gyakran akut formában lép fel és iszonyúan fájdalmas). Röviden minden érv a b.fog eltávolítása mellett szól, annak ellenére hogy egészséges a fog (egyébként már próbálkoznak azzal, hogy ezt a fogat használják fel fogpótlás gyanánt).

Mellékes, de a b.fognak felül 3, alul 2 gyökere van.

2014. szept. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kihagytam: a bölcsességfogat szájsebészeten veszik ki csakis érzéstelenítés mellett. Az téves hogy olyan fontos fog lenne, a hatos és a hetes fog sokkal fontosabb és amúgy erősebb fogak is.
2014. szept. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezek szerint jó nagy hülyeséget írtam avval kapcsolatban, hogy melyik fognak hány gyökere van, bocsánat.. :/


És mit kell tudni egy b.fog kihúzásáról/kioperálásáról?

2014. szept. 2. 17:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű érzéstelenítés mellett, nagyjából fél órás "kisműtét": megnyitják az ínyt és az állcsontot, kiszedik a fogat (van hogy egészbe kijön, van hogy fel kell darabolni), ellenőrzik és kitisztítják a sebet (ha kell vérzést csillapítanak, csontpótlót tesznek bele), összevarrják a nyálkahártyát, majd egy hét múlva varratszedés.

Csak akkor lehet elkezdeni, ha a gyökér már teljesen kifejlődött.

2014. szept. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A legutóbbi b.fog eltávolításomkor piszok került a fogam helyére (véletlenül) és egy hétig nem láttam a jobb szememre (jobb oldalt vették ki), annyira fel volt dagadva. Ahogyan el lett távolítva a daganat, azt senkinek sem kívánom... rettenetes volt.


(Szóval volt már műtétem, csak nekem még gyökere se volt a fognak. Ezért kérdeztem a műtétről)

2014. szept. 3. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!