Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Váltsak fogorvost?

Váltsak fogorvost?

Figyelt kérdés

Magánhoz mentem a nagyörlővel, azt mondta meg kell gyökérkezelni. Ok, berakta az ideiglenest.

Itthon nézem az annó elküldött árajánlatot, rá is kérdeztem és kiderült hogy a gyökértömés nincs benne az árban ami plusz 16ezer ft.

Ráadásul véletlenül azon az oldalon haraptam tegnap és a fog belső részének oldala le is tört egy az egyben.

Kicsit ideg vagyok, át akar baxni?


2014. szept. 4. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Feltehetően nem akar át baxni, csak ügyetlen, vagy gyakorlatlan, kevés tapasztalata van stb....
2014. szept. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
50es nő, húsz éve praktizál...
2014. szept. 4. 14:57
 3/10 anonim ***** válasza:

A magánrendelők mindent külön fizettetnek meg: a trepanációt, a gyökértömést, meg ha kell rá korona. Az ár attól is függhet hogy mennyi tömőanyag szükséges. Ők ebből élnek, ezen nincs mit meglepődni.

A gyökérkezelt fog törékeny. Ez tény - különösen egy olyan fognál, aminek nagy rágóerőt kell elbírnia (mint a nagyőrlők). Egyszerűen az az oka, hogy a fogbél híján szárazabbak, mint a többi fog.

Nem az orvost akarom ezzel védeni, de ha valakire mérges akarsz lenni, az lehetsz akár saját magad is. A fogbetegségek nagy része megelőzhető lenne a megfelelő fog- és szájápolással, nagyon ritka az olyan eset ahol szisztémás betegség vagy genetika áll a háttérben (akinél meg tényleg ez a helyzet, az úgyis tud róla és odafigyel rá).

2014. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a legjóindulatúbb dokinál is előfordulhat (hogy letörik). A tömést sajnos van ahol külön számítják, jellemzően a drágább helyek. Ha korrekt lett volna, azt is mondja előre, pláne ha ezek szerint még rá is kérdeztél.
2014. szept. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

igen, tisztában vagyok a gyokerkezelés "mitol van" és annak kovetkezményeire, és nem is az ár a probléma - mert kétszázezret kulon erre félretettem - hanem a korrektség...

az lesz hogy ezt megcsináltatom itt, de a tobbit máshol, illetve minimum három rendelőbe csináltatok újabb árajánlatokat

2014. szept. 4. 15:57
 6/10 anonim ***** válasza:
És amikor küldte az ajánlatot, akkor már biztos volt, hogy gyökérkezelni is kell?
2014. szept. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
persze, eleve benne volt a feltárás, gyógyszeres tomés, "lézeres gyokertisztitas", meg a keramia inlay...
2014. szept. 4. 17:29
 8/10 A kérdező kommentje:

ja és nem mellékesen ez az előzmény, nem csoda ha nem bízok már a fogorvosokban /és senkiben/

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__60..

2014. szept. 4. 17:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy figyelmetlenségből maradt ki. Az is lehet, hogy nem.

Mindenképp várd meg, míg ez kész lesz, aztán csak utána dönts. Lehet prímán meg fogja csinálni, a betét is jó lesz mind színben, mind illeszkedésben, akkor pedig lehet nem jó ötlet egy újabb fogorvosra ismeretlenül bízni.

2014. szept. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ok :-)
2014. szept. 4. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!