Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzásom volt, a seb kb...

Foghúzásom volt, a seb kb mikor gyógyul be?

Figyelt kérdés

Jobb felső 3-ast húzták ki. Elég furcsán nőtt, és nem is nőtt le teljesen. A 2 és 4-es közel vannak egymáshoz, meg amúgyse akartam fogszabályzót így a húzás mellett döntöttem.


Kb 15mp-alatt kihúzta a doki. Mondta kezdi, azthittem mégcsak nézi, erre látom ott van már nála a fog. Nem éreztem semmit, most sem fáj nagyon így 10óra után.


Kérdésem, kb mikor fog begyógyulni úgy kb a seb?

Mikor használhatok rá szájvizet?

(Doki csak annyit mondott hogy ne öblögessem a következő napokba és ne is egyek tejterméket, én meg annyira örültem hogy kintvan hogy nem is kérdezősködtem)



2014. szept. 9. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Normális esetben (márpedig a tied az volt) három nap alatt begyógyul. Aztán használhatsz szájvizet, ihatsz rá bármit.
2014. szept. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Így van ahogy az első írja, én a tejtermékre úgy emlékszem csak 1 nap a tilalom, öblögetni azért nem szabad hogy nehogy kimosd a sebszövetet a "lyukból".
2014. szept. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
3 nap? Biztos ez? Ahogy utánanéztem sokaknak azt írták 3 hónapnál is lehet több :O
2014. szept. 9. 18:24
 4/10 A kérdező kommentje:
jah amúgy köszi a válaszokat.
2014. szept. 9. 19:30
 5/10 szamo77db ***** válasza:
Én inkább egy hetet mondok 3 nap helyett! Nem hiányzik valami fertőzés. Hallottam olyanról, akinek elfertőződött a seb, felvágták, érzéstelenítésben persze és Betadin oldattal kimosták a sebet. Gondolom, erre aztán igazán nincs szükséged!
2014. szept. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ahogy nézem már mintha kezdene valamennyire összehúzódni a seb, de még persze észrevehető nagyon :)
2014. szept. 10. 16:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Különböző stádiumai vannak, 3 nap múlva már nem kell rá figyelned, 1 hét kb mire enni tudsz azon az oldalon és több hét mire az íny teljesen összehúzódik. De akkor már rég gyógyultnak számít. Nekem az egyik doki olyat is mondott, hogy az állkapocs-csont fél év alatt "gyógyul" vagy a jóég tudja mit csinál, annyi idő múlva lehet implantot tenni bele.
2014. szept. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A csontsebnek több hónap kell a gyógyuláshoz -

Olyan négy hónap kb.(de lehet több is)

2014. szept. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A szemfogad húzták ki?

Pedig az fontos fog -

2014. szept. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ja de furcsán nőtt, meg én akartam.

Észre se lehet venni hogy nincs ott, mert a 4 és 2es fog nagyon közel van. (Talán ezért is nem nőtt le normálisan a szemfog) Nekem jó ez így :)

2014. szept. 11. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!