Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért büdös a szám?

Miért büdös a szám?

Figyelt kérdés
Szörnyen kellemetlen szaga van a számnak, ami nagyon zavar, és nagyon el vagyok keseredve miatta, mert senki közelébe nem merek menni, mert a végén még undorodni kezdenek tőlem. Fogszabályzós vagyok, és előtte is volt ez a problémám. Régen valóban nem mostam alaposan fogat, de mióta fogszabályzóm van napi kétszer mosok fogat több, mint öt percig, a nyelvemet is megmosom, és egyszerűen nem értem, hogy miért büdös a szám, pedig tudom, hogy amiatt van, mert néha van, hogy pár napig nem büdös, de aztán megint. Meg akarnám kérdezni az anyukámat, hogy mit csináljak, de még megkérdezni is szégyellem. 14/L

2014. szept. 17. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne szégyelld megkérdezni, mert komolyabb baj is állhat ennek a hátterében. Pl. emésztési gondok. Manduládon nincsenek fehér pöttyök?
2014. szept. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Szia

Elfogyasztott Étel/Ital miatt is előfordul.Probálj ezeken változtatni.

Ha komolyabbnak érzed az Anyukádnak/Szüleidnek feltétlenül szólj fogíny, szájpadlás probléma is lehet.

2014. szept. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Fogorvos át szokta nézni a fogaidat amikor mész a fogszabályzó miatt? Az egyik leggyakoribb ok a fogkő.
2014. szept. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Menj a háziorvosodhoz, küldjön kivizsgálásra.
2014. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet gyulladt íny, emésztési gondok, rosszul záró gyomorszáj is, nemcsak a fog és a nyelv lehet büdösödő.
2014. szept. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A szájpadlásommal nem tudom mi van, mert ott híd van a fogszabályzó miatt, és amióta fogszabályzóm van, még nem voltam fogorvosnál, de csak pár hónapja van még. Olvastam néhány kérdést, és láttam, hogy másoknál az is lehet baj, hogy a nyelven van lepedék. Jó alaposan megmostam a nyelvemet is, és most már kevésbé kellemetlen szagú a szám. Köszönöm mindenki válaszát.
2014. szept. 18. 16:32
 7/8 anonim válasza:
A rossz fogak miatt is lehet kellemetlen szajszag, vagy a mandulad miatt is es az ehgyomor is szajszagot okoz. Szoval ha azt akarod, hogy ne legyen budi a szad akkor menj el a fogorvoshoz, utana ful-orr-gegeszhez. vagy mindig ragozz, akkor nem vagy csak kevesbe erezni. 13/L
2014. szept. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rossz fog, fogkő, nyitott gyomorszáj, ápolatlanság, seb a szájban, előző étel.
2014. okt. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!